Про це пише ПІК із посиланням на Суспільне.
Очевидець Андрій Шустикевич, мандруючи в горах Верховинщини натрапив на декілька сміттєзвалищ.
“Отож вердикт по походеньках горбами у Верховинському районі. Стартувавши із села Буковець, а саме із Буковецького перевалу, побродивши горбами і ріками, зрозумів, що тамтешні місцеві “гуцули”не є дуже чистоплотні та екологічно свідомі, маю на увазі сміття. Облаштованих місць для відходів, насправді, у високогір’ї немає. Відповідно все скидається сусіду або куди занесе, “головне – не в мене під хатою”). Але все одно в цих ситуаціях є вихід! Так от місцеві у високогір’ях викидають сміття просто у ріку, точніше скидають його з гори, а там вже що буде, то буде”, – написав він у Фейсбук.
Очільник державної екологічної інспекції в Iвано-Франкiвськiй областi Ігор Яківчук має свою бачення щодо сміття в гірських районах Прикарпаття.
“В нас пів області такі. За це повинен нести відповідальність землекористувач, не ми. Згідно із законом про відходи, сміття є власністю громади. Їм дали положення і правила. Нас 4-5 чоловік, ми не можемо бігати, лапати зі сміттям. В нас є органи місцевого самоврядування. Вони мають комісію з обстеження, яка раз в місяць чи раз в два місяці робить обходи, складає протоколи, вживає заходи”, – вважає Яківчук.
Не краща ситуація із сміттям і в Косівському районі. Одне із найбільших сміттєзвалищ знаходиться на території Тернишорської лади, поблизу Яворова. Сільський голова Валерій Коцелівський вважає, що засмічують місцевість туристи.
“Це не наші люди, це туристи. Воно (сміття) – на нашій території, але воно нічого не приватизовано. То що, закрити той камінь ( Тернишорська лада). Там є чоловік, який живе біля лади. Він збирає хлопців, прибирають сміття та вивозять. Ми вивозили, просили. Як прийде 100 чоловік, то десятьом можемо сказати: “Не викидайте”. А решта підуть та й викинуть. То все туристи, то не наші люди, вони там живуть. Ми не можемо кожного контролювати”, – каже голова села.
Валерій Коцелівський вирішення проблеми бачить наступним чином: “Треба поставити рампу та збирати по пару гривень з туристів, щоб було на вивезення сміття та утримання території”.
Читайте також у ПІК:
Читайте нас у тг