На сьогодні на водоймі зафіксовано до 100 різних видів птахів, 19 з яких занесено до Червоної
Книги України. Рідкісні породи пернатих, які гніздяться на Бурштинському водосховищі, спостерігають десятки
тисяч поціновувачів дикої природи, як в Україні, так і далеко за її межами. Для цього їм не обов’язково їхати в Бурштин. Достатньо увімкнути цілодобову онлайн трансляцію на спеціальному інтернет каналі.
Для того, щоб кожен з нас мав можливість спостерігати за птахами, ще в минулому році ДТЕК спільно з нідерландською компанією Silence TV Europe і Галицьким національним природним парком встановили 4 лайв-камери, які транслюють життя водоплавних птахів на Бурштинському півострові.
Це перші, і поки єдині в Україні камери для бьордвочінга, які доступні всім бажаючим. У квітні цього року камери зафіксували дуже рідкісного птаха Прикарпаття – Кулика-сороку (Haematopus ostralegus).
А ось 23 травня в об’єктив камери потрапили 2 сімейства диких сірих гусей з гусенятами. Вони час
від часу зупиняються тут для гніздування.
Також нещодавно засікли пару Лебедів Шипунів та рідкісних Крячків малих, які попали в поле зору онлайн камер. В Івано-Франківській області в окремі роки максимальна чисельність малих крячків (Sterna albifrons) сягає до 40–50 пар. Цей вид занесений до Червоної книги України.
ДТЕК Бурштинська ТЕС і водосховище поруч – це унікальне місце сусідства містоутворюючої промисловості та дикої природи. На станції піклуються не тільки про спостереження за птахами, а і про їхню безпеку. Система відлякування диких птахів, розміщена на території підприємства, допомагає захистити пернатих від потрапляння в труби та виробничі приміщення.
“Завдяки реалізації проєкту вдалося створити спільний науковий майданчик. Він необхідний для вивчення популяцій європейських видів птахів, відстеження фенології міграцій, динаміки чисельності та поведінки в міграційно-зимовий і гніздовий періоди”, – розповідає Володимир Бучко, заступник директора з наукової роботи Галицького національного природного парку.
А ось для тих, хто все ж таки вирішить побачити диво-пташок на власні очі, вздовж Бурштинського
водосховища створили 9-кілометровий веломаршрут та орнітологічну вежу.
До слова, Бурштинське водосховище, одне з найбільших незамерзаючих водойм Західної України. Воно
споруджене в 1965 р. у руслі р. Гнила Липа (ліва притока р. Дністер) для обслуговування теплової
електростанції. Площа водойми 1260 га, середня глибина 4м. Це важливий кормовий біотоп для
великої кількості мігруючих і зимуючих водоплавних птахів.
Приєднуйтесь до нас у Telegram
Читайте також у ПІК: