Якими грибами нового збору вже смакують, дізнавалася журналіст ПІК.
«Днями поблизу села Хмелева, де я мешкаю, знайшов підберезники, підосичники та маслюки. Із грибами я давно «на ти», вмію та люблю їх збирати, фотографувати, і смакую ними охоче», – розповідає фотограф і краєзнавець Ігор Нагірний.
Лісові дари, за словами чоловіка, росли за 10 метрів від дороги, що веде до села, під березами і тополями. Пан Нагірний стверджує, що гриби біля сільської дороги з’явилися так рано і в прохолодну погоду тому, що ця місцина вдень добре прогрівається сонцем. Окрім цього, поміж деревами росте мох, що затримує вологу. Знайдені чоловіком підберезники, підосичники і маслюки гарні, невеличкі, не червиві.
Пан Ігор мовить, що якщо після дощів буде тепло, очікує на справжній грибний урожай. За білими грибами чоловік буде вирушати на дністровські схили.
А чи є гриби в карпатських лісах?
«Грибів у нас ще нема, бо дуже холодно, уночі бувають приморозки. Якщо надалі буде тепло, то перші гриби з’являться після 20 червня», – сказав журналістці ПІК Роман Бойчук, житель села Космач, що на Косівщині.
До речі, на центральному продуктовому ринку в Івано-Франківську, грибів наразі також ще немає і скільки будуть цьогоріч коштувати лісові дари – важко спрогнозувати.
Злата Леміш.
Фото Ігоря Нагірного.
Читайте також:
В Україну нарешті “йде” потепління (КАРТИ)
50-річний коломиянин Володимир Андрущенко щодня долає десятки кілометрів на велосипеді
Приєднуйтесь до нас у Telegram
Читайте нас у тг