Про це повідомляє ГО “Молода Просвіта Прикарпаття”, пише ПІК.
“За неї я взялася у листопаді минулого року. Будинок довго занепадав. Він має свою атмосферу, минуле, тому я давно думала його відновити”, – розповідає жінка.
Хата має дві кімнати, розділені сіньми (коридором). Одна слугує спальнею, а інша – кухнею та їдальнею. Щоб привести все до ладу, жінці довелось винести з будинку не одну верету старого сміття, заробити тріщини у стінах, замінити підлогу, побілити всередині і зовні.
“У хаті є два ліжка, бамбетель, стара скриня, креденс, лави, столи, багато посуду. Маю тут і давню бойківську одежу. Є святкові спідниця і сукенка. Їх вбирали на вихід у неділю. Ще є повсякденна льоля (довга сорочка) і дві камізельки. Одна бойківська, а друга з низів, з Долинщини. Бойки мали один орнамент, а люди, які жили не так високо, інший – квіти”, – каже пані Іванна.
Зараз будинок відкритий для відвідувань. Сім’я там може прожити декілька днів. Також пані Іванна проводить тематичні майстер-класи для туристів: на старій печі вона випікає запашний хліб і андрути (десерт).
У садибі туристам також пропонують приміряти давній бойківський одяг, зіграти у квест, вирушити в поле збирати лікарські трави, гриби і ягоди або ж поїхати до зубрів у лісництво.
Читайте також у ПІК:
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг