Спортсмени-ветарани Прикарпаття є окрасою усієї спортивної спільноти. Вони не перестають дивувати краян своїми перемогами й у поважному віці, пише ПІК.
- Журналістка ПІКу зібрала історії кількох гідних подиву досить дорослих спортсменів.
Василь Кричун, 70 років легкоатлет, марафонець, спортивний турист-аматор
«Спортом почав займатися, коли вийшов на пенсію. За кілька метрів від мого будинку — шкільний стадіон. Щоранку дивитися, як там бігає молодь, було несила, розповідає спортсмен-ветеран. – Я вдягнув спортивний костюм, взув кеди – і гайда за молодими! Спочатку було важко, а згодом звик, почав серйозно займатися ветеранським спортом».
Далі були десятки обласних, всеукраїнських, європейських та міжнародних змагань, марафонських дистанцій та пробігів. На кожних пан Василь щороку здобуває не одну, а 2-6 медалей, встановлює рекорди. «Перед кожними змаганнями подумки молюся і…біжу,- зізнається пан Василь. – За кілька хвилинну й медаль на шиї. Хоча для мене перемога не головне. Тішуся, що беру участь у змаганнях, зустрічаюся з товаришами. Але, не буду лукавити: бути першим — подобається».
Щодня Василь Кричун тренується, обливається холодною водою, а взимку може промчати босоніж по снігу. Улюбленим заняттям пана Василя є походи на Говерлу. Цьогоріч чоловік піднявся на найвищу вершину українських Карпат в…96 раз.
- Ярослав Рудяк, 61 рік, бігун-аматор
У 2019-ому році, на честь свого 60-річчя чоловік за 10,5 годин пробіг 60 кілометрів з Івано-Франківська до рідного міста Долини. Пан Ярослав займався різними видами спорту: вільною боротьбою, бігом, паверліфтингу. Та високих результатів не досягнув і повернувся у легку атлетику.
Уже десять років чоловік долає марафонські дистанції, виступає на всеукраїнських та європейських змаганнях.
Пан Ярослав зізнається, що, можливо, і став би професійним спортсменом та все життя багато працював. Нині чоловік пенсіонер та багатодітний батько, має 4 доньки і 1 сина. Тренується чоловік тричі на тиждень, бігає селами Долинщини, часто добігає до Моршина.
- Іван Файчак, 80 років, легкоатлет-багатоборець (біг, стрибки в довжину та висоту)
Багаторазовий чемпіон та рекордсмен України, переможець чемпіонату Європи, з легкої атлетики, призер чемпіонату світу серед ветеранів у бар’єрному спринті, чемпіон Європи з п’ятиборства.
У спортивній скарбниці Івана Ільковича більше сотні медалей. На початку 2020-ого на Чемпіонаті України з легкої атлетики серед ветеранів чоловік за один день встановив три спортивні рекорди у категорії 80-84 роки. Досі працює старшим викладачем кафедри фізичного виховання і спорту івано-франківського Національного технічного університету нафти і газу. Тренується тричі на тиждень.
На тренуваннях Іван наспівує козацьких та упівських маршових пісень. Щодня робить зарядку, приймає контрастний душ, раз у тиждень плаває у басейні та відвідує сауну. Після останньої може випити кухоль пива. Щось міцніше чоловік не споживає. Увечері спілкується з дітьми та онукам.
- Ліана Таран, 77 років, колишня гімнастка, фітнес-тренерка
Художньою гімнастикою почала займатися у 10 років. У 18 виконала норматив Майстра спорту, була срібною та бронзовою призеркою тоді ще республіканських та всесоюзних змагань. Закінчила Львівський інститут фізкультури, почала викладати в івано-франківському технікумі, тепер коледжі, фізкультури.
Протягом життя серйозно нічим не хворіла. Досі жінка активна, навчає студентів спортивної гімнастики, хореографії і танцювального фітнесу. Щовечора жінка ходить 3 кілометри довкола івано-франківського міського озера.
Пані Ліана зізнається, що таємницею її чудової форми є позитивне налаштування у житті та любов до великої родини. До речі, четверо онуків дуже гордяться супер бабусею, яка в поважні роки дасть фору молодим спортсменкам.
- Богдан Вовкович 80 років, колишній футболіст, нині ролерист
Чоловік у минулому професійний футболіст. Також він грав у хокей, спортивний більярд, великий теніс, катався на лижах, займався альпінізмом, був гірським рятувальником. А ще пан Богдан — автор книг з історії прикарпатського спорту та завзятий колекціонер люльок. При цьому спортсмен-ветеран сам ніколи не палив.
Заради свого правнука у 79 років Богдан Вовкович став на ролики. Тепер щодня катається і каже, що не уявляє без цього цікавого заняття життя.
На запитання, чи не важко було «стати на колеса», відповідає, що заради правнука і родини він ще й не таке зможе. Правнук називає його найспортивнішим прадідом України.
Зі святом, малі, дорослі та сивочолі любителі фізичної культури і спорту!
Злата Леміш
Фото з архіву спортсменів-ветеранів.
Читайте також:
Спортсменка з Коломиї представить Україну в Туреччині
Пенсії в Україні підвищать ще до кінця року
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг