Жителі села мають отримувати якісні послуги, вважає Юрій Стефанчук, виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України, регіональний консультант з бюджетних питань, повідомляє ПІК.
З його точки зору низка поправок, які запропоновані до Бюджетного кодексу, суперечить формуванню сильного місцевого самоврядування.
Йдеться про те, що Верховна Рада України прийняла у першому читанні проєкт Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи» №3614 від 09.06.2020.
Наразі законопроєкт готують до другого читання. Народні депутати подали пропозиції і поправки до нього. Асоціація міст України, захищаючи інтереси місцевого самоврядування, звернулася до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету з проханням не враховувати до законопроєкту низку поправок ( №№ 83, 90, 91, 92 та 96).
Юрій Стефанчук вважає недоцільним внесення вищезгаданих поправок до Бюджетного кодексу. І ось чому:
«Процес децентралізації – це час важливих рішень. І головною його метою є спростити надання послуг, розмежувати відповідальність та фінансові ресурси. Та сьогодні ми бачимо низку поправок, які суперечать формуванню сильного місцевого самоврядування. Саме в них міститься розбалансовуючий інструмент впливу на місцеві бюджети та управління бюджетними установами. Жителі громад мають розуміти, на що витрачають їхні податки, а не шукати правди в кабінетах районного, обласного чи міністерського чиновника», – наголошує Стефанчук.
Жителі села у складі територіальних громад мають жити краще, а запропоновані попраки цьому не сприятимуть.
Оксана Процюк.
Читайте також:
На Прикарпатті прокуратура вимагає повернення земельної ділянки вартістю майже 5 мільйонів гривень
Оцінка експерта: Районні ради «зависли у повітрі»
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг