Вчитель також поділився особливостями своєї методики викладання та дав декілька порад для вчителів. Про це пише Главком.
Василь Дяків виділяє три проблеми, які виникають у роботі з дітьми.
- Перше проблема– це вивести дітей із бульбашки ілюзій. “Кожна людина живе у своїх ілюзіях або зоні комфорту і не завжди хоче звідти виходити. Центеніали – це діти-індивідуалісти. Тобто люди, ненавчені працювати в команді, поступатися певними позиціями, коли треба домовлятися. Мовляв, моє “я” – найважливіше. Все, що навколо, має підпорядковуватися мені і моїм інтересам”.
- Друга проблема від бульбашки ілюзії чи комфорту – упевненість у тому, що життя – це просто, це хайп. Все, що можна досягти, можна досягти хайпом. Уяви про те, що слід досягати всього працею, немає.
- І третя проблема – нетерплячість: сучасні покоління хочуть результат вже. З одного боку – це мінус. З іншого – плюс. Але за умови, якщо людина, наприклад, не побачила себе в якійсь професії, потім її залишає і шукає себе в іншій. Саме шукає, а не живе на татові і мамині гроші. Є покоління 40-річних, які живуть за кошт батьків.
Крім того, вчитель пояснює чому нинішньому поколінню складно читати та думати.
“Років чотири-п’ять. У 2013-2014 роках ще було покоління, яке не було настільки занурене у діджиталізацію. Ми зараз маємо дуже великий виклик, вибір, кого навчати. “Я” – реальний чи “я” – віртуальний. Дитина, яка занурена у віртуальний світ, по-іншому сприймає реальність. Це проблема для вчителя… Коли дитина заглиблена у віртуальний світ, вона втрачає відчуття безпеки у реальному світі”, – зазначає Василь Дяків.
Нинішнє покоління – візуали. Тому вчитель використовує у своїй роботі механізм подачі інформації з допомогою роликів до п’яти хвилин.
“Ще маю ідею записати 50-60 роликів, щоби діти самостійно на цих відео показували своє розуміння безпековості життя і середовища…”, – додає Василь Дяків.
До слова, учитель історії Василь Дяків із Заліщиків Тернопільської області переміг у щорічній національній премії Global Teacher Prize Ukraine. Дяків став найкращим з-поміж 3000 учителів, які брали участь у конкурсі.
Читайте також у ПІК:
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг