Що це за свято — Покров?
Свято встановлене на честь події, що сталася в 910 році в Константинополі. Місто було оточене ворожими військами, жителям залишалося тільки молитися і просити допомоги в Господа. Під час одного з богослужінь над людьми, що молилися, розкинула своє головне покривало (омофор) Божа Матір, підкріпивши тим самим їх дух і силу, і захистивши від бід. Богородиця своїм Покровом посилає нам всім любов і радість.
Іменини
Свята та пам’ятні дати:
- День українського козацтва
- Покрова Пресвятої Богородиці
- День захисника України
- День створення Української повстанської армії
- День матері у Білорусі
- День вчителя у Польщі
- Всесвітній день стандартів
Цей день в історії України та світу:
- 1066 — битва при Гастінгсі, після якої Вільгельм став володарем Англії та заснував нову династію англійських королів.
- 1770 — Засновано Олександрівську фортецю (з 1806 р. — м. Олександрівськ, з 1921 р. — м. Запоріжжя).
- 1811 — Засновано Кубанський козачий хор.
- 1838 — в трьох львівських церквах отець Микола Устиянович, разом з отцями Маркіяном Шашкевичем та Юліаном Величковським, вперше в історії Королівства Галичина та Володимирії виголосив проповіді українською мовою.
- 1942 — Офіційна дата народження Української Повстанської Армії, яку сформували розрізнених повстанських загонів бандерівського крила ОУН.
- 1970 — у Гаазі узгодили Міжнародну конвенцію про боротьбу з незаконним захопленням повітряних суден, яка набула сили рівно за рік
- 2006 — керівництво Академії сухопутних військ ім. Гетьмана Петра Сагайдачного прийняло відзначати сьогодні день видового військового навчального закладу Сухопутних військ
Народні прикмети
- На Покрову до обіду ще осінь, а після обіду – вже зима.
- Якщо на покрову спеки багато млинців, то зима буде теплою;
- Якщо на деревах сьогодні зовсім не залишилось листя, то наступний рік буде легким, якщо ж поодинокі листки є, то зима буде дуже холодною;
- Якщо на Покрову випав сніг, то і на Дмитра (8 листопада) буде. Якщо ж 14 жовтня суха погода, то і на Катерини (7 грудня) не варто очікувати снігу.
- Якою буде погода на Покрову, такою і вся зима.
Що не варто робити у цей день:
На Покрову Пресвятої Богородиці, як і на багато релігійні свята, існують заборони. Віруючі намагаються їх не порушувати, щоб не образити Діву Марію і не залишитися без її захисту.
1. У цей день потрібно відмовитися від будь-якої брудної роботи: не можна прати, прибирати, копати. Також в руки не потрібно брати голку для шиття.
2. На Покров категорично заборонено лаятися і свариться, особливо з близькими людьми.
3. На свято не можна вживати алкоголь. Також протягом дня бажано не готувати серйозних страв, потрібно починати готуватися тільки ближче до вечері.
4. Також в цей день не потрібно позичати гроші або самим брати в борг.
5. Сім’ям, де є незаміжня дівчина, не можна відмовляти сватам. Вважається, що якщо в цей день відмовитися, то дівчина може залишатися самотньою ще протягом 3 років.
- Не можна лаятись, сваритись та кричати;
- Не можна бажати комусь зла і собі також;
- Не можна ходити босоніж по росі;
- Не можна дивитися у дзеркало до світанку;
- Не можна займатись важкою фізичною працею;
- Не можна лінуватись та відмовляти у допомозі.
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram