Про деякі з таких сторічних кам’яниць, які дійшли до наших днів, піде мова далі.
Найдавнішою з цього комплексу будинків є за адресою Незалежності №15. Його спорудили у 1900 році, про це свідчить напис на підлозі вестибюлю.
Власником новобудови був Міщанський банк. Але у 1914 році він був змушений оголосити про припинення діяльності. Відтак приміщення купила інша фінансова установа – Банк крайового господарства.
У міжвоєнний період на першому поверсі кам’яниці працювали такі заклади, як ресторан Теофіла Квятковського, крамниця Владислава Лєвака, бюро подорожей «Орбіс» і фризерня.
У радянські часи тут містилися парфумерна крамниця «Фіалка» та ювелірний магазин «Рубін». Ювелірний є там й нині, а також оптика.
Кам’яниця ліворуч споруджена у 1910 році за проектом відомого архітектора Фредерика Януша. За два роки перед тим німецький підприємець Карл Гаусвальд придбав у Міщанського банку земельну ділянку та збудував розкішну кам’яницю (№13).
За Польщі перший поверх, що являв собою просторий зал, зі стелею на двох потужних пілонах, займав магазин автомобілів «Мотор», у радянські часи – крамниця «Тканини». Нині там магазин одягу та ресторан.
На досягнутому Гаусвальд не зупинився та невдовзі збудував ще один дім – на розі з сучасною вулицею Вітовського (№11). Він належав до найкращих кам’яниць австрійських часів, так званих «люксових», з усіма вигодами, включно із ліфтом.
Фотокор ПІК Тарас Яковин вирішив презентувати світлини, які відтворюють готель “Імперіал” з минулого та сучасний:
Читайте також:
- Було-стало: знову романтична “стометрівка” у Івано-Франківську (ФОТО)
- Було-стало: Фонтан на Вічевому майдані в Івано-Франківську (ФОТО)
- Було-стало: фрагмент “стометрівки” в Івано-Франківську
- Було-стало: пам’ятник Адаму Міцкевичу в Івано-Франківську на площі його імені (ФОТО)
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг