ПІК продовжує знайомити свої читачів – любителів подорожей, з цікавими та по-своєму захоплюючими куточками Івано-Франківщини.
Сьогодні мандруємо до міста Долина.
Долина заснована в 979 році, коли у цій місцевості відкрили соляні джерела. Назва міста пов’язана з географічним розташуванням. Воно лежить посеред природньої долини.
Зараз в місті проживає 20 696 мешканців. Умовно Долину ділять на чотири частини: Стара Долина, Загір’я, Брочків, Городок.
Якщо Ви приїжджаєте в Долину, то Вас зустрічає ангел-охоронець міста – величний монумент Борцям за Незалежність України, збудований за кошти відомих меценатів Тетяни і Омеляна Антоновичів.
Кільцева розв’язка в цій частині міста є перетином стратегічних автошляхів, які з’єднують Львів, Івано-Франківськ та Закарпаття.
Солеварня “Саліна” (вулиця Оболонська, 11а)
Це комплекс будівель солеварні. Виробничі приміщення представлені солеварним цехом, маніпуляційним залом та складом. Неподалік збереглися шахти, в яких видобували сіль. Побудову солеварні датують ХІХ-ХХ століттям. Наразі ця – єдина пам’ятка архітектури Долини – перебуває в напівзруйнованому стані.
Стара частина міста Долина (вулиця Шептицького)
Це історична частина міста, насичена пам’ятками архітектури. Тут збереглися найстаріші храми міста: римо- католицький Костел Різдва Діви Марії (1835 рік). Хоча споруда має риси романтичного стилю, вона чимось нагадує запізнілу готику сакрального будівництва. Костел досить високий, башта сягає 22 м.
Греко- католицька церква Різдва Богородиці (1896-1904), яку освячував сам митрополит Андрей Шептицький.
Долинський краєзнавчий музей “Бойківщина” (вулиця Чорновола, 2а)
Це один з наймолодших краєзнавчих музеїв Прикарпатського краю та перший музей на Франківщині, присвячений Бойківщині. Відрили його у 2003 році. Тут створено відділи природи, історії, етнографії та сакрального мистецтва. Незважаючи на карантин, сподіваємося, що все-таки випаде нагода відвідати музей наповнений історією.
Долинське озеро
Окрасою міста є озеро, яке займає площу 25 га. Середня глибина водойми 2,5 м. Запаси води в озері близько 600 тис. м³. Це місце романтичних зустрічей у будь-який сезон року.
Міський парк
Парк займає площу 4,5 га і з’єднує стару і нову частини міста. На території парку є 4 природні джерела чистої карпатської води, якою користується значна частина жителів міста. В парку для відпочивальників – літній кінотеатр та танцювальна площадка.
Медова алея ( проспект Незалежності, 3а)
Медова алея – одне з найулюбленіших місць відпочинку долинян та гостей міста. Без перебільшення “серцем” алеї є сучасний пішохідний фонтан.
Не тільки місто Долина, але й загалом Долинський район багатий на особливі місця, наприклад Скелі Довбуша в селі Бубнище, Василіанський монастир на Ясній Горі в Гошові, урочища Шандра та Цапове. Користуються неабиякою популярністю туристів Карпатський трамвай.
Самі ж мешканці Долини дуже відкриті та гостинні люди, які з радістю зустрічають туристів у своєму місті і обов’язково порадять, що відвідати.
ДОЛИНА. Про неї кажуть: “корінням – стародавня, серцем – молода”. Тут Ви відкриєте для себе красу колиски бойківського краю.
Тож до зустрічі в Долині!)
Читайте також у ПІК:
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг