Іменини
У суботу, 21 листопада, іменини відзначають власники таких імен: Рафаїл, Павло, Михайло, Гаврило, Марфа. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!
Свята та пам’ятні дати:
- День гідності і свободи в Україні.
- День Десантно-штурмових військ України.
- Всесвітній день вітань.
- Всесвітній день телебачення.
Цей день в історії України та світу:
- 1906 — у Вільнюсі вийшов друком перший номер білоруської газети “Наша ніва”.
- 1916 — потонув “Британік”, корабель-близнюк “Тітаніка”, налетівши на німецьку міну.
- 1918 — У Львові встановлено польську владу. Уряд ЗУНР переїжджає до Тернополя, згодом до Станіслава.
- 1919 — Був укладений “Договір між союзними державами і Польщею про Східну Галичину”, який передбачав передачу на 25 років Галичини до складу Польської республіки з обов’язковим забезпеченням їй автономного статусу.
- 1920 — Армія УНР перейшла Збруч на територію Польської держави, де була інтернована в таборах.
- 1941 — В СРСР запроваджено податок на холостяків.
- 1947 — У Нью-Йорку засновано Панамериканську українську конференцію. В наступному, 1948 р. було утворено Координаційний Осередок Українських Громадських Організацій в Європі. Після тривалої підготовки, в листопаді 1967 р. на з’їзді в Нью-Йорку утворено Світовий Конгрес Вільних Українців (СКВУ), який об’єднав всі крайові і міжкрайові українські організації діаспори.
- 1962 — президент США Джон Кеннеді зняв блокаду Куби.
- 2004 — в Україні проходив другий тур виборів Президенти України. О 20:40 на Майдані Незалежності близько 20 тисяч прихильників кандидата в Президенти України Віктора Ющенка розпочали акцію з оприлюднення підсумків паралельного підрахунку результатів другого туру виборів. Розпочалася Помаранчева революція.
- 2013 — в Україні почався Євромайдан.
Народні прикмети
- У цей день обов’язково чекай відлиг.
- Після Михайлова дня земля починає замерзати.
- Ранковий іній до сніжної зими, а туман – до теплої.
- День ясний – чекай незабаром тріскучих морозів.
- Мокрий сніг означає, що весна в наступному році вдасться дощовою.
- Якщо на ялинках мало шишок, а на дубах багато жолудів – зима буде теплою.
- Снігопад в цей день – до сніжного Великодня.
Традиції та звичаї у Михайлів день:
Часто 21 листопада випадає перший густий сніг, в народі тоді кажуть, що сам святий Михайло на білому коні по землі проїхав. Але нерідко до цього дня після заморозків наступає потепління, у результаті чого на дорогах з’являється багато бруду. Тому дату прозвали Михайлівською відлигою або Михайлівськими грязями.
На Русі Михайлів день вважався завершенням весільного сезону, так що дівчатам, які не встигли вийти заміж, доводилося сумувати.
А щоб у майбутньому році вже напевне зустріти свого коханого і побудувати щасливу сім’ю, проводили народний обряд.
У будь-який жіночий день (субота, неділя або середа) незаміжні дівчата купували борошно, напередодні 21 листопада готували з нього пиріг, а в сам святковий день несли випічку в храм і молилися біля ікони святого Михайла про гідного нареченого.
Сьогодні, за давньою традицією, обов’язково треба примиритися з усіма, з ким напружені стосунки, пробачити минулі кривди. Суворо забороняється в Михайлів день сваритися, скандалити та навіть підвищувати голос.
У святковий день святого Михайла у наших предків заборонялася важка фізична робота. Порушували заборону тільки заради благих справ. Люди вірили, що обов’язково покарання зазнає той, хто буде 21 листопада трудитися заради корисливої мети.
Що не варто робити у цей день:
- Сьогодні не можна мити голову: хто миє голову у Михайлів день, той весь розум може вимити.
- Заборонено рубати, різати, ткати і шити.
- Не варто розповідати про хороші сни, які приснилися в цю ніч. Вірили, що якщо з кимось ним поділитися, такий сон не збудеться.
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг