Магнітні пісні – це у карпатських курортних селах і містечках вже популярний вид розваг. Розповідаємо детальніше.
«Це пісні, які можна зіграти на…співучих магнітах — невеличких продовгуватих чи круглих кульках. Їх можна підкидати в повітрі, де вони притягуються і при цьому видають певні звуки», – пояснює Марія Ватащук, продавчиня сувенірів з Косова.
Дивовижа з’явилася у карпатських торгівців сувенірами десь років вісім тому. Завезли магніти на ринки Косова, Верховини, Коломиї, Кутів, Яремче з оптового Черівецького базару. А звідки привезли туди — продавці не знають.
«Зараз такі магніти можна просто замовити та прибати в Інтернет-магазинах Києва, Одеси, Львова, Дніпра. Але ми й надалі беремо в Чернівцях»,– продовжує співрозмовниця.
Жартома горяни називають магніти неотрембітами та «меджікскрипками».
«Як же грати?»,-запитую пані Ватащук. Жінка пояснює, що треба взяти в дві руки 5-7 магнітних кульок, але невисоко і не широко. Особливістю утворення звуків є форма співучих магнітів. Так круглі кульки видають вищі ноти, продовгуваті — нижчі. Набір кульок—це неначе набір нот.
Проте зіграти можна лише кілька акордів. А ось підкинути магніти так, аби була пісня — наразі продавчині не до снаги. Та карпатські горяни вигадливі й талановиті. Пані Ватащук не сумнівається, що незабаром знайдуться спритні та музично обдаровані гуцули, чи гості краю, які покажуть музично-магнітний майстер клас.
Злата Леміш
За цим посиланням мона послухати як звучать співучі магніти
https://www.youtube.com/watch?v=o0fVuRDQc7c
Читайте також:
На Косівщині відновили рух пішохідним містом у Соколівці (ФОТО)
Відійшов у вічність відомий цимбаліст з Ворохти Петро Сказків