Заборгованість із зарплати тут становить понад 8 мільйонів гривень. Зараз підприємство не працює. Тут від’єднали водо-, електро- та газопостачання. І єдині, хто сюди приходить щодня, – охоронці, повідомляє Суспільне Карпати, пише ПІК.
Працівники комбінату не отримують зарплату майже два роки. Ні судові рішення, ні рішення виконавчої служби не допомагають їм отримати гроші.
Хоча люди зарплату і не отримують, та розповідають, що покинути комбінат напризволяще не можуть. Іноді сюди приходять й інші працівники для того, щоб перевірити, чи все майно на місці.
Так робить Тамара Шеремета. Вона – начальниця механізованого зерносховища. Розповідає, що наразі комбінат заборгував їй понад 150 тисяч гривень.
“Ми лишилися нікому непотрібні. Державного захисту ніякого абсолютно нема. Зверталися до всіх депутатів усіх рівнів. Письмові звернення, усні звернення. А реакції жодної – тільки відписки”, – каже Тамара Шеремета.
Степан Антонюк почав працювати на підприємстві в 1983-му році одразу після закінчення інституту. Спочатку, розповідає, був старшим майстром у комбікормовому цеху, а зараз – головний механік підприємства. Чоловік, як і його колеги, не отримує зарплату з 2019-го року. Розповідає – щоб отримати свої гроші, разом з колегами неодноразово звертався до суду: “Є у мене чотири судові рішення. Рішення позитивне. Я і мої колеги давали рішення у виконавчу службу. Виконавча служба у зв’язку з тим, що рахунки комбінату заблоковані, розводить руками”.
Виплатити гроші працівникам підприємства, яких залишилося 29, не можуть, адже рахунки заблоковані, каже головний юрисконсульт підприємства Мирослав Яців. За його словами, заборгованість із зарплати утворилися ще у 2018-му році, саме тоді, за його словами, комбінат перестав працювати через великі борги.
“Протягом попередніх років комбінат заборгував державі, юридичним і фізичним особам приблизно 70 млн грн. Ці всі юридичні і фізичні особи, держава звернулися із позовними заявами до судів. І суди винесли рішення про стягнення цієї суми. В тому числі 8,5 млн грн по заробітній платі. Зараз кошти арештовані, всі рахунки заблоковані, і будь-які операції з грішми, тобто закупки, зарплати неможливо проводити”, – розповідає головний юрисконсульт ДП “Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів” Мирослав Яців.
За його словами, зараз комбінат перебуває в процесі приватизації. Мирослав Яців вважає, що приватизація – єдиний вихід, щоб виплатити всі борги. В грудні 2020-го року в департаменті соцполітики ОДА повідомляли, що ДП “Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів” внесли до переліку об’єктів на приватизацію, під час якої і повинні погасити заборгованість із зарплати.
До слова, станом на січень заборгованість із виплати зарплати в області становила 34,5 мільйона гривень.
“Основна частка заборгованості сформована підприємствами обласного центру. Це майже 84 % або 28,9 млн грн”, – каже перша заступниця начальника Головного управління статистики в області Юлія Макар.
У порівнянні із груднем борг із виплати заробітної плати в Івано-Франківську зріс майже на мільйон гривень. В управлінні статистики прогнозують, що в лютому заборгованість зросте.
Також читайте:
- Прикарпаття продовжує лідирувати з найбільшою кількістю нових випадків COVID-19
- На Косівщині в палаючому будинку загинув чоловік
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг