Гуцульське весілля – завжди яскрава подія.
Однак справжні гуцульські традиції можна надибати лише подалі від цивілізації, а зимове весілля – взагалі рідкість, пише у мережі Місто Косів Evgeny Kraws.
“Марічка та Степан Воронюки з космацького присілка Ведмеже допомогли побачити цей карнавал, свято радості й любові, яку гуцули щедро дарують усім”, – йдеться у дописі.
Автор також зазаначає, що гуцульські обряди в різних регіонах схожі, проте у Ведмежому є свої особливості. Сердаки тут не червоні, як у більшості гуцульських регіонів, а чорного кольору. Дівчата-дружки на весілля чіпляють на тильну сторону голови яскраво червоні мітки.
Одяг «князя і княгині», як називають молодих на Гуцульщині, – це насамперед вишиванки, яким часом по 100-300 років, та головні убори, які виготовляють уже сучасні майстри.
Молодята поверх вишитих сорочок одягають автентичні кептарі (кожушки) білого кольору з традиційною гуцульською вишивкою. Решта – як заведено: у чоловіків – баршівка, крашанці, онучі, постоли, у руках топірець-бартка. Жінки одягають хустки, згарду, силінку, пацьорки, запаски, пояс крайку, онучі та постоли.
Усе весілля відбувається під супровід троїстих музик (переважно – сопілка, скрипка, бубен, цимбали і акордеон чи баян) та гуцульських співів.
Ще одна особливість гуцульського весілля – то коні, які взимку запрягають у сани. На них до церкви на вінчання їде цілий весільний уряд.
Справді масштабний вернісаж весілля у Ведмежому – переглядайте тут.
Читайте тут:
Вакцинація: де в Україні за добу зробили найбільше щеплень
Україна: стало відомо, скільки м’яса, цукру та картоплі з’їв пересічний українець за десять років
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг