Куди піти на Прикарпатті: ПІК і надалі “мандрує” цікавими містами Івано-Франківщини, щоб за першої-ліпшої нагоди наші читачі – любителі подорожей та нових вражень змогли відкрити для себе, ті місця, які зовсім близько. Цієї п’ятниці ближче знайомимося із Рожнятовом.
Селище міського типу знаходиться на північному заході Івано-Франківської області, на річці Дуба. Перша згадка про нього датується ще ХІІ століттям. Тоді воно називалося Старе Село. Ця назва збереглася за частиною селища і дотепер. Щодо походження сучасної назви міста існує декілька версій:
- одні науковці вважають, що назва селища походить ще від тих часів, коли навколо Рожнятівського замку селилися різні люди – “ружнота”;
- інші, – що поселення бере початок від слова “різня”, – ніби тут відбувалася велика битва;
- існує й така версія, що назва теперішнього селища походить від прізвища Рожнятівський (польського магната, який заснував поселення).
В Рожнятові проживає всього 3 861 мешканець.
Що подивитися та куди піти у Рожнятові…
Замок Скарбека(вулиця Шкільна)
У ХV столітті в Рожнятові був збудований добре укріплений замок. Замок мав дві бійниці, два підземні ходи: до лісу в урочище Батурин і до Василіанського монастиря. Будівництво його пов’язують з іменем графа Скарбка. Від неоготичного декору збереглося лише оформлення шестигранної кутової вежі. Сьогодні в приміщенні замку знаходиться відділення поліції.
Краєзнавчий музей “Бойківщина”(вулиця Січових Стрільців)
Відкритий у 2004 році під час святкування на Рожнятівщині Другого міжнародного фестивалю “Бойківська ватра-2004”. Експозиція музею налічує понад 400 пам’яток матеріальної і духовної культури. Експонати розділені на 3 тематичні кімнати. Перша наочно показує історію краю. Друга – повністю присвячена бойкам. Також в музеї можна побачити фрагмент іконостасу святого Василя, вцілілого після розорення і знищення в 70-і роки Рожнятівського костелу. У третій кімнаті демонструється приголомшливе збори глечиків, зроблених бойками. Тут їх налічується більше 90 штук. Цікаво? То відвідайте!
Церква Різдва Христового(вулиця Січових Стрільців)
Побудована у 1900 році і є пам’яткою архітектури місцевого значення. Форма церкви чотирьохкупольна, стиль – гуцульська дерев’яна архітектура. Територію храму огороджено металевим парканом, з красивим входом через арку з білої цегли. Без сумніву варто відвідати улюблений храм мешканців селища.
Рожнятівське озеро-водосховище
Улюблене місце місцевих та гостей селища. Особливо тут полюблять рибалити… Озеро є невід’ємною прикрасою Рожнятова.
А от неподалік Рожнятова, за кілометр від села Креховичі є відпочинковий куточок в урочищі “Конвалія” Рожнятівського лісництва. Тож як тільки потеплішає можна поїхати туди на шашлики…
Щоб краще пізнати це невеличке селище варто просто прогулятися його вуличкам і поспілкуватися із доброзичливими та щирими жителями, які точне не дадуть пропустили особливі місця їхнього краю.
Рожнятівщина має унікальне географічне розташування. Більше двох третин її території займають ліси та гори. Гірські масиви Рожнятівщини належать до Центральних Горган – найбільш заліснених і найменш освоєних гірських районів Українських Карпат. Уявляєте, яка це краса… Чого тільки варті ландшафтний заповідник Грофа, полонина Плісце, озеро Росохан, “Кедрові палати”…
- Тут Ви знайдете спокій, затишок і відчуєте справжню насолоду від гірського повітря. Щоб поїхати до Рожнятова – треба лише здоров’я, час і бажання. Приємної подорожі!
Читайте також у ПІК:
Куди піти на Прикарпатті: в столиці Покутського краю – писанковій Коломиї (ФОТО)
Куди піти на Прикарпатті: мандруємо до Калуша (ФОТО)
Куди піти на Прикарпатті: в “столиці енергетиків” Західної України – Бурштині (ФОТО)
Куди піти на Прикарпатті: у яскравій Надвірній Від Франківська до Надвірної – 35 км.
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг