Івано-Франківськ

В Україні з квітня стартує другий етап медичної реформи: більше не буде прив’язки до лікарні

З 1 квітня 2021 року українців очікують зміни, що стосуються лікування.

В Україні не буде прив’язки до лікарні (районної чи міської) за проживанням людини. Кошти НСЗУ будуть сплачуватися тому медичному закладу, який вибере пацієнт, пише Голос Сокальщини.

В Україні не буде прив’язки до лікарні (районної чи міської) за проживанням людини.

“Другий етап медичної реформи стартує уже з 1 квітня 2021 року. Лікарні та пацієнтів очікують певні зміни. Між всіма типами лікарень (міськими, районними, обласними) буле вестись конкуренція, адже їхнє фінансування залежатиме від того, який заклад та спеціаліста обере пацієнт для проходження лікування. Прив’язки до закладу за місцем проживання, як раніше, не буде”, – йдеться у повідомленні.

Незаконною буде вважатися вимога купівлі ліків, плата за аналізи, обстеження тощо. У НСЗУ закликають телефонувати на гарячу лінію 16-77, якщо виникнуть проблеми з роботою лікарні. Відповідно до скарг, договір з таким медичним закладом може бути розірваний.

Пацієнти повинні бути обізнані у своїх правах, які наберуть чинності уже з квітня.

  • Компенсація плати медичних послуг НСЗУ гарантована, якщо людина матиме скерування від свого сімейного лікаря. Якщо договір з сімейним лікарем не укладено, а людині потрібне оперативне втручання, консультація у вузького спеціаліста, тоді вона сама оплачуватиме вартість аналізів, медикаментів, лікування. Як виняток, звертатися безкоштовно можна буде до стоматолога, акушера-гінеколога, психіатра, педіатра, нарколога. Також буде надаватися екстрена медична допомога безоплатно.
  • Направлення до вузьких спеціалістів та медична карта пацієнта матимуть електронний вигляд. На телефон людини буде приходити код у вигляді СМС. В окремих випадках цей код можуть видрукувати. За кодом вузькі спеціалісти будуть шукати пацієнта у базі та відкривати його медичну карту.
  • З квітня кожен громадянин України може вибирати лікарню та спеціаліста, у якого буде проходити лікування. Ніхто не має права примусити звертатися до окремого лікаря. Гроші за надання медичних послуг отримуватиме заклад, якому людина довірила своє здоров’я.
  • Для кожного типу медичної послуги встановлений свій тариф. Наприклад, лікування інфаркту коштуватиме 16001 грн, інсульту — 19332 грн, вартість пологів становитиме 8136 грн. У пацієнта не мають права вимагати відшкодування вартості з власних коштів. НСЗУ сплачуватиме лікарням за надані послуги відповідно до встановлених тарифів.

У тарифи не входить вартість витратних матеріалів, медичних виробів, лікарських засобів. Проте ними також будуть забезпечувати лікарні за рахунок інших програм.

Читайте також у ПІК:

Головний санітарний лікар України захворів на коронавірус після вакцинації   

Подорож в час пандемії: що варто знати українцям, які збираються за кордон 

Приєднуйтесь до нас  у Facebook, Instagram, Youtube та  Telegram

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено