За словами міського голови Руслан Марцінківа вибирати відомих постатей і відкривати відзнаки будуть щороку. «Вулиця Шевченка довга, всім вистачить місця», – додав міський голова.
«Михайло Мулик – мешканець цієї вулиці, проживав 50 метрів з цього місця. Це певна данина історичній справедливості», – розповів міський голова Руслан Марцінків.
Син героя, Володимир Мулик звик, що для нього такі почесті.
“Як людині ближній мені важко судити. В мене сприйняття інакше. Він був рідний. Як і кожна людина. Але любив жартувати», – додав Володимир Мулик.
Нагадаємо, Верховна Рада 29 січня більшістю голосів підтримала запит до Президента щодо присвоєння звання Героя України Михайлу Мулику.
Довідково:
Михайло Мулик народився 28 жовтня 1920 року в селі Горожанка на Тернопільщині. У 17 років став вступив до Організації Українських Націоналістів. За її завданням у вересні 1943 року вступив до лав дивізії “Галичина”, де служив радистом. Брав участь у битві під Бродами у липні 1944 року. Згодом потрапив до радянського полону. Після тортур у московській Луб’янці Мулика на 10 років відправили до таборів. Покарання відбував на вугільних шахтах у Московській області та в Республіці Комі.
Зі заслання повернувся у 1958 році. Оселився у Станіславові, тепер – Івано-Франківськ. Працював бухгалтером у виробничому об’єднанні “Прикарпатліс”. 1989-го року став членом культурно-наукового товариства “Рух”.
У 1991 році організував Товариство політичних в’язнів і репресованих. За рік із дивізійником Володимиром Малкошем створив Братство колишніх вояків “Галичини”.
У 2017 році отримав звання почесного громадянина Івано-Франківська. Помер 25 січня 2020 року в Івано-Франківську. Похований на Алеї слави.
ПІК вже писала про найцікавіші заходи до Дня міста Івано-Франківська 2021.
Читайте також:
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг