Про це на зустрічі з журналістами повідомив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, передає кореспондент Укрінформу, пише ПІК.
“Ми змінюємо зараз алгоритм визначення… Було засідання Державної комісії з техніко-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де запропонували переглянути індикатори по зеленій зоні”, – сказав Ляшко.
За його словами, один із чинних індикаторів – епідпоріг для грипу та респіраторних захворювань – рахується тільки на епідемічний сезон, до кінця квітня. Цей індикатор планується змінити з урахуванням вимог Європейського Союзу.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів схвалив постанову про встановлення в Україні адаптивного карантину до 30 червня, встановлено 4 рівні епіднебезпеки та показники їх визначення.
Зелений рівень дозволяє переглянути підходи до протиепідемічних обмежень у бік пом’якшення. Він встановлюється одночасно на всій території України, якщо: 1) захворюваність на грип та ГРВІ на території не менш як 13 регіонів менше 50% епідемічного порогу; 2) коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – менше 5%.
Жовтий рівень діє як базовий на рівні всієї країни. Встановлюється на рівні регіонів.
Помаранчевий – попереджувальний рівень, який свідчить про ускладнення епідемічної ситуації в регіоні, що може призвести до запровадження посилених обмежувальних протиепідемічних заходів. Встановлюється на рівні регіонів, якщо перевищено хоча б один показник: захворюваність на грип та ГРВІ перевищує епідемічний поріг; завантаженість ліжок, забезпечених постачанням медичного кисню у визначених закладах охорони здоров’я – більше 65%; кількість тестувань методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2 протягом останніх 7 днів на 100 тис. населення – менше 300; кількість госпіталізацій протягом останніх 7 днів на 100 тис. населення – більше 60; коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – більше 20%; зростання госпіталізацій протягом останніх 7 днів порівняно з попереднім аналогічним періодом – більше 50%.
Червоний рівень встановлюється на рівні регіонів, якщо протягом трьох днів перевищено 2 або більше показників.
Читайте також:
- У Франківськ завітав журналіст Дмитро Гордон
- Коронавірус в Україні: де найбільша кількість нових випадків за останню добу
- ДТП у Бурштині: від удару перекинувся автомобіль (ФОТО)
- Коронавірус на Прикарпатті: за добу 115 нових випадків. Ситуація в районах
- Пандемія: Україна обійшла Францію за кількістю нових COVID-випадків
- Мопед, будівлі та трава горіли минулої доби на Прикарпатті
- 15 травня – яке сьогодні свято: прикмети, що не можна робити
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram, Youtube та Telegram