Кажуть, випадок настільки складний, що, ймовірно, така операція була проведена вперше у світі.
Про це повідомляють на сторінці лікарні у соцмережі, пише ПІК.
Підтверджують це припущення і хірурги США та Великобританії, які консультували українських лікарів на етапі підготовки й безпосередньо під час операції.
Аневризма внутрішньої сонної артерії – такий діагноз констатували лікарі у 53 -річного чоловіка, який звернувся із надокучливим відчуттям пульсуючого отвору в ділянці шиї.
«Аневризма – це послаблення судинної стінки, а її розрив призводить до фатальних наслідків, – пояснює завідувач відділення судинної хірургії Володимир Гінчицький. – Аневризма нашого пацієнта була ще й доволі великою, майже чотири сантиметри, а супутня патологія перешкоджала «йти» напряму до місця її розташування».
Втім, після ультразвукової діагностики, ангіографії та тривалих дискутивних діалогів з європейськими колегами, лікарі взялися за операцію. Провели її успішно. Надалі чоловік перебуватиме під спостереженням лікарів, втім, уже має змогу повернутися до звичного способу життя.
«Бувають аневризми аорти, підколінних артерій, а сонних трапляються не часто, – пояснює судинний хірург Олексій Гудз. – За 12 років нашої практики ми мали лише два таких випадки. Та й у світовій практиці не знайшли подібних описів. Тому ретельно планували кожен крок. Для нас важливо було поєднати всі технічні можливості».
Професор Іван Гудз каже, що, на жаль, 80% пацієнтів з артеріальною патологією звертається у запущених станах, тоді як закордоном працюють механізми скринінгів та профілактичні огляди.
«Наші пацієнти зазвичай їх ігнорують», – додає Іван Гудз.
Читайте також:
- 10-річній дівчинці з села Брошнів необхідні кошти на операцію (ФОТО)
- На Прикарпатті горіла лікарня (ФОТО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг