Коли з’явилися пейнтбол та лазертаг, то такі види спорту як, до прикладу теніс, шахи чи бадмінтон почали втрачати популярність. Швидше за все тому, що молодь постійно хоче пробувати щось нове і навіть небезпечне, пише ПІК.
Пейнтбол – це командна екстримальна гра, в якій використовують маркери (зброя) та кульки з фарбою. Зараз набуває популярності, тому що можна грати будь-де, в приміщенні та на відритій території, в сонячну погоду та дощ (що навіть краще). Лазертаг теж вважається екстримальним видом спорту, проте не завдає болю. Для цієї гри використовують датчики та лазерні промені.
Ми вирішили поспілкуватися зі співвласником пейнтбольного клубу в Калуші – Юрою Матієвим, який розповів про правила безпеки гри і чому це екстримальний вид спорту.
Пейнтбол – екстримальний вид спорту, тому що це інколи боляче, а також це великий викид адреналіну. Ти сидиш за фігуркою, ховаєшся від противника і намагаєшся влучити в нього до того, як він тебе побачить. Інструктор при грі має бути присутнім в першу чергу для того, щоб слідкувати за гравцями: щоб не знімали маски, бо це може обернутися шкодою для здоров’я. Як мінімум може бути перелом носа, а максимум – людина може осліпнути. По-друге, в гравців може зламатися зброя (маркер), інструктор знає як і що треба полагодити”, – застерігає Юрій.
Як запобігти цим проблемам?
“Перед початком гри, кожного гравця ми ознайомлюємо з правилами безпеки. Основне правило таке: на території гри ніколи не можна знімати маску, навіть якщо ти завершив гру. Якщо, попри заборону тренера гравець зняв маску, то його просто не випустять більше на поле. Поза територією гри маркер завжди повинен бути опущеним до низу і без дозволу інструктора гравці не мають права піднімати його, а найкраще взагалі поставити зброю на землю”, – зазначає тренер.
Юра додає:
“Поряд з пейнтболом з’явився лазертаг – це військово-спортивна гра, суть якої полягає в ураженні гравців і спеціальних інтерактивних мішеней безпечними «лазерними» пострілами. Влучання зараховується, коли промінь з «бластера» (зброї) суперника потрапляє на сенсори, закріплені на одязі або амуніції гравця. Лазертаг має дуже велике майбутнє. Все ж таки, це нові технології, там більше 60 сюжетів гри, а в пейнтболі 5-6. Великим плюсом лазертагу є те, що він безболісний і його можна грати вночі чи в темному приміщенні”.
На питання : Чому мало закладів, які спеціалізуюся по цих видах спорту Юра відповів:
“До того часу, поки ми не відкрили свій пейнтбольний клуб, то змушені були їздити до Франківська, так як хотілось чогось нового та екстримального. Там на той час було декілька таких організацій, але не всі користувалися популярністю. Щоб розвивати цю справу, потрібно мати бажання та інтерес. Наприклад, наш клуб вдалося швидко організувати, приблизно за тиждень. Спочатку у нас було двоє конкурентів, але зараз на жаль, ми залишились єдині в місті. Чому на жаль? Тому що коли немає конкурентів, то немає заохочення до розвитку, немає проти кого боротися і ставати кращим за когось”, – щиро сказав співвласник пейнтбольного клубу.
Проте командні ігри і загалом спорт – дуже зближують людей. Тому, якщо у вас є вільний час, то спробуйте завести нові знайомства завдяки командній грі. Звичайно ж, якщо ви не прихильники екстримального спорту , то обирайте щось із спокійнішого. В будь-якому випадку спорт – це дуже добре.
Читайте нас у тгЧитайте також:
- Президент України відзначив прикарпатську науковицю
- Сьогодні гурт Go_A виступить у першому півфіналі Євробачення-2021
- У Франківську розповіли, як дбатимуть про безпеку туристів у Карпатах
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram