Дорожчий не означає кращий, вважає керівник Центру експертиз “Тест” Валентин Безрукий, пише GreenPost.
“У багатьох категоріях продуктів маркетологи спеціально створюють ніші (преміум-сегмент, VIP-сегмент тощо), які насправді сегментами не є — просто вони вирішили так виділити та визначити за ціною для своєї цільової аудиторії”, – каже Валентин Безрукий.
Він також зауважує, що занадто низька ціна на продукти безумовно має насторожити — бодай тому, що для того, аби виготовити той чи той продукт, потрібно витратити якусь кількість ресурсів, а потім продати й отримати прибуток. А все, що стосується безпеки, обертається навколо грошей.
Експерт зазначає, що поняття «якість» і «безпека» не тотожні. Тому радить звертати увагу на склад продукту: що довший список зі складом, то гірша якість продукції. Хоча це не означає, що він небезпечний.
Безпека з погляду нормативів — це те, за чим слідкує держава, нагадує Валентин Безрукий. Це:
- мікробіологія (це те, через що виникає найбільша кількість проблем у людському організмі тут і зараз, тобто те, через що людина може отруїтись і навіть померти);
- наявність важких металів (ними отруїтися важко, бо зазвичай їх у продуктах багато не буває, але, на жаль, вони мають звичку накопичуватися і дуже важко виводяться з організму, що може привести до загального отруєння організму з часом);
- наявність радіонуклідів;
- наявність пестицидів (українські аграрії для одержання врожаю використовують багато як хімічних добрив, так і пестицидів).
Самостійно споживач не визначить нічого, крім запаху та зовнішнього вигляду. За словами експерта, саме невластивий цьому продукту запах свідчить про те, що цей продукт не варто купувати.
Читайте також у ПІК:
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг