Україна впроваджує COVID-сертифікати: документ буде засвідчувати статус громадянина щодо вакцинації, негативний результат ПЛР-тестів та факт, що людина одужала від COVID-19. Усі дані про пацієнта вноситимуть в електронну систему охорони здоров’я, пише ПІК з посиланням на сайт МОЗ.
Україна одна з перших країн, яка розпочала комунікацію із командою ЄС стосовно впровадження COVID-сертифікатів. Вони розробляються з урахуванням міжнародних вимог – EU Digital COVID Certificate Єврокомісії.
COVID-сертифікати працюватимуть, як й інші документи в Дії. Перевірити, чи дійсний сертифікат, можна буде за QR-кодом. Це зручно, адже не потрібно додатково впроваджувати спеціальне обладнання для перевірки.
«Символічно, що наші міжнародні сертифікати почнуть працювати у тестовому режимі з липня поряд із загальним запуском таких документів в Євросоюзі. Вони є нашим квитком до можливості користуватися безвізовим режимом в умовах коронавірусних обмежень», — заявила віцепрем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.
З першого липня Мінцифри спільно з партнерами запускає бета-тестування COVID-сертифікатів.
«Наразі всі охочі можуть щепитися у центрах масової вакцинації. Коли людина завершила курс імунізації від COVID-19, а саме, отримала 2 дози вакцини, можна буде згенерувати сертифікат про вакцинацію у застосунку чи на порталі Дія, а в перспективі також – отримати його у лікаря», — зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Долучитися можуть люди, які вже отримали дві дози вакцини від COVID-19 на території України. Уже близько 10 тисяч користувачів зареєструвалися. Стати бета-тестувальником можна за посиланням: https://team.diia.gov.ua.
Читайте також у ПІК:
- Covid-19 на Франківщині: статистика за минулу добу
- Єврокомісія додала у список п’ять медпрепаратів для лікування коронавірусу
- В Івано-Франківській міськраді розповіли, чому втратили кілька сотень доз вакцини Covishield
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram