У Музеї-садибі родини Шухевичів в
с. Тишківці відбулась презентація фотовиставки “Юліан Дорош”.
Покуття та Гуцульщина 1930-х з архіву в США, знаного фотографа, етнографа, краєзнавця, який працював на Покутті в 1930-х роках.
Із селами Раківцем та Семенівкою, що на Городенківщині, пов‘язана поява його короткометражної етнографічної стрічки «Раковець»(1931 р.) та першого західноукраїнського повнометражного фільму «До добра і краси» ( 1937-1938 рр.).
Знайшов та оцифрував фото Юліана Дороша український кінопродюсер Олександр Дебич, який досліджував історію української діаспори у Південній Америці.
В рамках презентації свою доповідь про життєвий шлях та етносвітлини Юліана Дороша представив доцент Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, мистецтвознавець Михайло Гнатюк.
Порадіти за земляка прибуло чисельне представництво Раковецького старостинського округу під проводом старости Сергія Чикура.
Долучились із добрим словом про фотомитця Ольга Василівна Матвієнко – професор Київського національного лінгвістичного університету та отець Ярослав – настоятель церкви Івана Хрестителя в с. Тишківці.
Чудове вокальне виконання прозвучало від Наталії Майдан.
Музичні твори за роялем подарувала присутнім Марія Нагірняк.
Виставка працюватиме до 31 липня.
Після виставки, присутні мали можливість посмакувати традиційними тишківськими пампушками із вишнями, якими пригостила всіх Марія Іванівна Манзик.
Читайте також:
Городенка: за що мешканці люблять рідне місто та яких покращень бажають (ВІДЕО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг