27 вересня в Івано-Франківському національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка відбулася пресконференція з приводу чергової постановки від учасників Дитячої театральної майстерні – documentary drama “Бабин Яр”, повідомляє ПІК.
Режисер вистави Олексій Лейбюк.
Документальна драма “Бабин Яр” в режисурі Олексія Лейбюка – це співтворчість вихованців та їх досвідченого викладача.
“Дiти самостійно шукали свідчення про трагедію Бабиного Яру. В роботі використано документальнi свідчення, історичні факти, а також єврейські народнi пiснi, колискові і багато peчей-символів, які стали останнім, що нагадує тим, хто вижив, про їхніх рідних. Дитячі іграшки, шматок хліба, свічка, книжка, скрипка…Вони фiксують безцінне – нашу пам’ять. Юні актори з усією дитячою щирiстю розповідають глядачу про хресний шлях приреченої на смерть людини, який вона пройде з гідністю. Робота відзначається глибокою психологією, яскравим пластичним вирiшенням, увагою до деталей”, – розповідає режисер.
У постановці відтворено умовну Стіну плачу, а в фіналі з’являються реальні фото жертв Голокосту. Це будуть 12 історій, які відтворять 12 акторів.
29 вересня о 18 годині цю важливу роботу зможуть побачити усі охочі глядачі.
“Вона – в Реперутарі театру, і це велика відповiдальнiсть для школярів, які працюють наполегливо під керівництвом акторiв театру i виходять на професійну сцену. А тема документальної драми “Бабин Яр” – сьогодні вкрай актуальна. Ця робота – данина пам’яті жертвам трагедії єврейського та українського народів, наша шана і молитва за тих, хто не мав шансів на цій дорозі смерті”, – додав Олексій Лейбюк.
Довідково:
Бабин Яр – некрополь для понад 100 тисяч осіб, серед яких були євреї, роми, українські націоналісти, радянські військовополонені та інші соціальні та національні групи, яких окупанти вважали ворогами або ж просто «зайвими».
За хвилину там вбивали 40-45 осіб. Наймолодшій жертві було три дні, а найстаршій – 103 роки. Врятувалося лише 29 осіб. Терор тривав два роки.
Дитяча театральна майстерня (ДТМ) діє при Франківському драмтеатрі з вересня 2018 року. Три постановки Олексія Лейбюка увійшли до Репертуару театру. Перша – драма за кіноповістю Олександра Довженка «Україна в огні», котра на фестивалі «Імпреза над Латорицею» в Мукачевому здобула три перемоги: «Краща вистава фестивалю», «Кращий акторський ансамбль», «Краща роль другого плану (отримала Ольга Держипільська) “Голос фестивалю” (отримала Ірина Шегеда). Друга – вистава “Мене звати” (на III всеукраїнському відкритому театральному фестивалі дитячих та юнацьких колективів «Казки України» відзначена Дипломом в номінації «Відкриття фестивалю», а режисер Олексій Лейбюк отримав Спеціальний диплом за режисерську роботу в театрі дітей). Третя робота – вистава на основі документальних матеріалів і свідчень “Бабин Яр”).
Фото: видання Ратуша
Дивіться також:
- До Дня українського кіно: франківські актори розповіли про свою першу роль у кіно
- Люди Прикарпаття: історії, що надихають – актор Олексій Гнатковський (ВІДЕО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram