Новозбудована лісова дорога в урочищі Городище Вигодської ТГ простягається на майже 4 км (3,892 км). Її будівництво стало можливим завдяки транскордонному інфраструктурному проєкту «Шляхи до здорових лісів: посилення стійкості, життєздатності і адаптаційної спроможності лісів у прикордонних регіонах України і Словаччини». Проєкт розпочали у 2019 році, і триватиме він до 2022, пише ПІК з посиланням на Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства.
До відкриття лісової дороги долучилися й лісівники Словаччини.
Директор Вигодського лісгоспу Ігор Лазорко зазначив, що дороги в лісі вийшли за рамки лише важливого економічного значення та набули соціального статусу.
«Лісові шляхи суттєво скорочують шлях між сусідніми населеними пунктами, а іноді стають єдиною сполучною ланкою між віддаленими селами. Крім того, лісова інфраструктура відкриває жителям сіл, мандрівникам доступ до тих місць у лісі, які раніше були недоступними. Особливо це важливо у період збору ягід і грибів, – говорить керівник лісгоспу.
Проте, за словами Лазорка, найбільш важливі лісові автомобільні дороги саме для лісівників. І завдяки добрим шляхам працівники лісової охорони оперативно встигають на спалахи пожеж, мають змогу запобігати браконьєрству. Директор наголосив, що дороги в лісі – це життя для лісогосподарського підприємства.
Андрій Шпундра, заступник начальника обласного управління, додає про важливий економічний ефект від лісових магістралей:
«Адже під час вивезення деревини на кожний рейс зростає навантаження у середньому в півтора рази, що значно економить пальне, мастила, запасні частини, за умов постійного їх подорожчання, подовження терміну експлуатації техніки».
У планах лісівників Вигодського лісгоспу в рамках проєкту співробітництва Європейського інструменту сусідства Угорщина Словаччина-Румунія-Україна – вдосконалення лісової інфраструктури, включаючи будівництво захисної стіни річки Свіча протяжністю 84 м, і будівництво ще 10 км лісової дороги.
До слова, фахівці зазначають, що густота дорожньої мережі карпатських лісів є дуже низькою.
«У гірських лісах Франківщини є багато стиглих і перестійних насаджень, які недоступні для господарського використання через відсутність доріг, – каже Роман Олійник, перший заступник начальника Івано-Франківського ОУЛМГ. – Через те, що немає лісових доріг, надто важко встановити пастки для короїдів на смереках, контролювати відновлення карпатської флори».
Читайте також:
- У лісах Долинщини знову загубився грибник: шукали поліція та рятувальники
- Рятувальники відшукали чоловіка, що заблукав у лісовому масиві на Косівщині (ФОТО)
- На Прикарпатті припинили ремонт дороги (ВІДЕО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram, Youtube та Telegram