Івано-Франківськ

“Гуцульське весілє”: у Франківському драмтеатрі розповіли про нову виставу (ФОТО)

Також у театрі повідомили як працюватимуть під час "червоної" зони карантину.

IMG 20211029 103958 scaled

Сьогодні, 29 жовтня, актори Івано-Франківського національного драматичного театру імені Івана Франка, провели прес-конференцію, під час якої розповіли про нову виставу “Гуцульське весілля”, повідомляє ПІК.

В основі автентичної забави “Гуцульське весілє” – етнографічна розвідка академіка Володимира Шухевича “Гуцульщина”, твори Станіслава Вінценза.

“Це ексклюзив. По-перше, ми розробляли і репетирували “Гуцульське вісілє” в Красноїллі, де колись був Гуцульський театр Гната Хоткевича, Леся Курбаса. Ми відтворили справжнє гуцульське весілля без впливу радянської ідеології на нашу традицію. Це як продовження, друга серія після вистави “Коляда та й плєс””, – розповідає режисер, генеральний директор театру Ростислав Держипільський.

Хормейстер Наталія Байдак розповідає, що Гуцульщина славиться глибиною свого співу.

“Вони немов виливають свою енергію у своїх піснях. У нас в кожного таке енергетичне ядро, якщо його виливати через пісню, через добро, тоді у світі все зміниться. Навіть потрапили до нас гуцули румунські”.

Також у виставі з’являться Марічка та Юрко з “Гуцулки Ксені” зі своїми новими життєвими перипетіями.

У виставі залучені всі актори театру, всі покоління.

“Кожен із акторів розповідав як мало бути, бо у всіх селах по-різному. Тому ми зупинили на тому як писав Шухевич. Воно ніби все подібно, але є відмінні деталі. Мені надзвичайно близька така вистава, адже я в тому виріс, а наші молоді актори зможуть дізнаватися та пронести через покоління”, – додає Держипільський.

Також режисер зауважує, що хочуть показати, що гуцули були дуже освічені.

“Показати два тижня весілля в одну виставу доволі складно. Тому ми витягнули найкраще, основні деталі. Щоб відтворити цю виставу треба гуцулом народитися. Ми хочемо показати як було і що можна з того зберегти й надалі. Адже світ нам диктує свої правила. Але ми намагаємося зберегти наше лице в світі”.

e86aacf4 2a6f 4f97 98b0 fef557a131aa scaled

“Театр виступає хорошим педагогом, він не просто говорить, він показує.  Я вивчав побутову пластику гуцулів. Це все для вас, щоб ви усвідомили, де ви живете та де черпати енергію”, – розповідає хореограф Дмитро Лека.

До слова, побачити “Гуцульське весілє” влітку мали нагоду учасники і гості форуму Via Carpatia-2021 у Верховині.

117cb5e7 1bab 438e b4c7 bcf132557be9

Прем’єра вистави в рідних стінах театру відбудеться 30 та 31 жовтня, але вже в умовах червоної зони карантину.

“Ми будемо працювати. Колектив вакцинований майже на 100 відсотків, залишилися декілька людей у яких одна доза вакцини. Ми будемо працювати, будемо зустрічатися з глядачами. Ми маємо жити. В таких умовах театр має бути арттерапевтом”, – зазначив Держипільський.

Отже, для відвідування масових заходів у “червоній зоні” необхідно мати при собі один з таких документів:

– сертифікат про вакцинацію проти COVID-19;

– сертифікат з негативним результатом ПЛР-тесту або експрес-тесту, зробленого не раніше ніж за 72 години до події;

– довідку про одужання від COVID-19 (дійсна протягом 90 днів).

Читайте також: 

Приєднуйтесь до нас  у FacebookInstagramYoutube та  Telegram

 

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено