Верховна Рада ухвалила рішення про призначення Олексія Резнікова новим міністром оборони. За проголосували 273 депутата.
Резніков назвав основні завдання на посаді міністра оборони:
- Повернути Крим і окуповані території Донеччини й Луганщини;
- Підвищувати обороноздатність і стійкість країни;
- Боротися з корупцією в Мінобороні;
- Забезпечувати закупівлі.
Довідка:
Олексію Резнікову 55 років. Народився виріс і вчився він у Львові, де у 1991 році став співзасновником брокерської компанії “Галицькі цінні папери” (Galicia Securities). За три роки отримав Свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю.
В 1999-2002 роках був заступником голови Центру розвитку українського законодавства в Києві, після чого заснував компаню “Правіс”, пізніше відому як “Резніков, Власенко і партнери”, а ще пізніше – як “Magisters” (в результаті злиття з юридичною фірмою “Магістр і партнери”). Що цікаво, у 2009 і 2010 роках його компанія ставала переможцем рейтингу Chambers Europe Awards.
В 2004 році Олексій Резніков був адвокатом кандидата в президенти Віктора Ющенка у Верховному Суді України у справі про визнання виборів президента України недійсними (справа завершилась перемогою Ющенка і призначенням перевиборів – так званого “третього туру”). А вже у 2005 році він представляв інтереси опонентів Ющенка-президента – консорціуму “Інвестиційно-металургійний союз” у справі про реприватизацію “Криворіжсталі” (справа завершилась поразкою ІМС і поверненням заводу у власність держави з подальшою реприватизацією).
За даними досьє на сайті kievvlast, серед інших клієнтів Резнікова були Олександр Роднянський і Борис Фуксман, Савік Шустер, Володимир Гусинський, група DCH Олександра Ярославського, ФК “Металіст” (щодо звинувачень в порушенні принципів fair play), корпорація “Інтерпайп”. Партнером Резнікова в юридичному бізнесі був Сергій Власенко.
ЗМІ повідомляють, що за результатами роботи Резніков отримав прізвисько “Peacemaker” (“Миротворець”) через те, що більшість конфліктних кейсів йому вдавалося привести до мирного врегулювання.
Потім пішов у політику. У 2008-2014 роках був депутатом Київської міської ради VI скликання, куди пройшов від Блоку Миколи Катеринчука. У Київраді був членом комісії з питань правопорядку, регламенту й депутатської етики. З червня 2014 року – депутат Київської міської ради VII скликання. Голова Комісії Київської міської ради з питань поновлення прав реабілітованих. 19 червня 2014 року був обраний заступником міського голови Віталія Кличка – секретарем Київської міської ради.
З квітня 2016 року по вересень 2018 року був заступником КМДА з питань провадження самоврядних повноважень. До повноважень його відносилося: здійснення повноважень КМДА з питань реалізації державної політики у сферах розвитку місцевого самоврядування, внутрішньої політики, міжнародних відносин, туризму, реклами, охорони культурної спадщини, освіта, культура, соціальний захист, молодь та спорт, відповідає за проведення реформ у сферах децентралізації, місцевого самоврядування та інших сферах життєдіяльності міста Києва тощо.
4 березня 2020 року, внаслідок “перезавантаження уряду”, Резніков отримав посаду віце-прем’єр-міністра – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Фаховість Олексія Резнікова, як юриста і як переговорника-медіатора сумнівів не викликає. Тому можна не сумніватись, що ставши міністром оборони, він принаймні наведе лад в організації роботи міністерства і зупинить той процедурний бардак, який спостерігається там з моменту призначення міністром Андрія Тарана.
Читайте також:
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг