В приміщеннях навчальних класів музичного коледжу в будинку на вулиці Бачинського, 4, протягом останнього місяця на внутрішніх стінах-перегородках з’явились прогресуючі тріщини з розкриттям від 1 до 20 мм.
Це викликало закономірну тривогу та занепокоєння зі сторони адміністрації коледжу.
Дане питання було розглянуто комісійно на місці з оглядом будинку як в цілому, так зокрема приміщень вказаних класів на першому поверсі та підвальних приміщень під ними.
Визначено наступне:
Тріщини в стінах-перегородках (деревяна та цегляна в ½ цегли) з’явились в наслідок будівельних робіт в підвальному приміщенні. Дані роботи проводились для підсилення конструкції перекриття та поглиблення підвалу. Їх вів власник підвалу – ТзОВ «АПФ «Актіз» ЛТД для розширення кафе «Грот». Дозвільних документів на проведення вказаних робіт власник не надав (не має).
Пошкоджень зазнали лише ненесучі конструктиви. Тож загроза руйнування будинку відсутня.
Усі дефекти, зі слів власника, будуть усунені його коштом після закінчення будівельних робіт.
Комісією складено відповідний акт. Власнику підвальних приміщень видані приписи про призупинення робіт та отримання усіх дозвільних документів, в їх числі – містобудівні умови та обмеження, виготовлена проектна документація, в повному обсязі, і її погодження.
Довідково
Як писав історик та краєзнавець Іван Бондарєв, будинки №2 і №4, в період між 1874 та 1880 роками, збудував єврейський купець Марк Ландау. Після нього кам’яницями володів якійсь Адольф Бик, а в нього нерухомість купив калуський пивний магнат Аба Мюльштейн. Останньою власницею маєтку в 1940 році значилася Фанні Шпіндель.
Одразу після побудови більшу частину приміщень кам’яниці №4 орендував Австро-Угорський банк. 23 вересня 1889 року кілька кімнат у кам’яниці Адольфа Бика зайняла міська пошта, яка не мала власного приміщення.
9 лютого 1894 року міністерство торгівлі дало дозвіл на відкриття у місті державної телефонної станції. Знаходилась вона якраз на першому поверху будинку №4.
Читайте нас у тг