За словами лісничого Василя Тисяка плантацію заклали, що віддавати ялинки в оренду на зимові свята. Про це пише ПІК з посиланням на Укрінформ.
«В нас є антропологічний заповідник, великий сад. В Німеччині віддають ялинки на новорічні свята з правом повернення. Ми лише почали таку практику», – каже пан Василь.
Він також додав, що нині лісове господарство забезпечує посадковим матеріалом 12 лісництв підприємства.
“Щовесни і восени лісівники віддають на відновлення лісових насаджень до 400 тисяч саджанців лісового буку, ялиці білої, кедру європейського та дугласії (вічнозелена хвойна рослина – ред.), якою намагаються замінити в Карпатах смереку, бо вона сохне через зміну кліматичних умов. Майже увесь посадковий матеріал тут вирощують із насінини”, – зазначив лісничий.
Окрім цього, у Шевченківському лісництві вирощують і пропонують для декоративного насадження придбати у горщиках ялину колючу, вишеньку плакучу, кипарис та інші дерева. Кажуть, ялинка до 1 м тут виростає за 5-6 років.
Василь Тисяк розповів, що краще висаджувати ялину з горщика восени.
«Щоб висадити ялинку із горщика необхідно підготуватись – зробити ямку, утрамбувати ґрунт, зробити полив і посадити її до морозів, щоб ялинку не обвіяло і не обморозило. Тоді вона буде жити. Молода ялинка швидше адаптується», – зауважив він.
У період адаптації дерево може трішки прихворіти. Тому перед посадкою людям радять обрати пишну ялинку з насиченою хвоєю, що характеризує її добрий стан.
Читайте також у ПІК:
У Львові жінка зрубала молоду ялинку в парку (ФОТО)
Що кажуть люди: чи не пора оновити новорічну ялинку у Івано-Франківську (ВІДЕО)
До Нового року на Прикарпатті зрубають понад 23 тисячі ялинок
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtubeта Telegram
Читайте нас у тг