На Прикарпатті цього року рятувальники більше 2,5 тисячі разів виїздили на пожежі. Це при тому, що число пожеж зменшилось на 18,7% . На жаль, зросла на 25 % кількість людей, які загинули на пожежах. Жертвами загоряння стали 35 прикарпатців, 24 із них – у сільській місцевості. Найчастіше – через порушення правил поводження з вогнем.
Про це йшлося сьогодні, 8 грудня, в Управлінні ДСНС області на брифінгу щодо попередження пожеж у житловому секторі, травмування та загибелі людей на них, повідомляє ПІК.
Як зазначали спікери, найчастіше трагічні випадки мають соціальні корені – жертвами пожеж стають люди без певного роду занять. Щодо обставин трагедій, то статистика така:
20 осіб – курили у ліжку;
5 – загинули внаслідок порушень правил користування пічним опаленням;
3 – в результаті підпалу приміщення.
Зважаючи на це, журналістка ПІК запитала, чому почастішали на Прикарпатті пожежі у сучасних садибах, в яких мешкають соціально достойні, свідомі господарі?
“Найчастіше загоряння переростають у великі пожежі через те, що у таких садибах використано багато легкозаймистих матеріалів – дерева, пластику. Саме ж загоряння найчастіше виникає через коротке замикання у електропроводці в умовах різких перепадів напруги електроенергії у мережі”, – зазначив Іван Склепович, начальник Управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області.
Нагадаємо, що вчора, 7 грудня на Івано-Франківщині в селищі Микуличин сталася пожежа житлового будинку (на фото). Причини встановлюють.
До слова, за даними рятувальників, найчастіше люди гинуть на пожежах у період з 22 години вечора до 6 години ранку.
Читайте також:
За добу – три пожежі: на Прикарпатті горіли котельня та житловий будинок (ФОТО)
В Угриневі на Прикарпатті горів магазин: які наслідки (ФОТО)
Смерть військовослужбовця: суд на Франківщині постановив провести повторне розслідування
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtubeта Telegram
Читайте нас у тг