У МОЗ розповіли яка медична допомога має бути безоплатною при травмуванні. Якщо є інтенсивний біль, набряк, деформація частини тіла, головний біль, порушення координації та інші неприємні відчуття, потрібно зателефонувати в екстрену допомогу за номером 103 й описати диспетчеру симптоми та стан, пише ПІК.
Диспетчер надасть інформацію щодо першої допомоги, яку слід надати, а також адресу найближчої лікарні, в якій є травмпункт. Якщо постраждалий у невідкладному стані та не може самостійно дістатись до лікарні, диспетчер направить машину екстреної допомоги.
Незалежно від того, потребує людина з травмою госпіталізації чи ні, швидка має доставити її у заклад, що має контракт з НСЗУ.
Лікарні, які мають контракт з НСЗУ за пакетами “Стаціонарна допомога дорослим та дітям без хірургічних втручань” або “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах” (наразі на Івано-Франківщині їх 45) мають надавати пацієнту безоплатно:
- – інструментальні та лабораторні обстеження;
- – медичну допомогу для полегшення, зняття чи усунення симптомів і проявів травматичного пошкодження;
- – знеболення та медикаментозну терапію;
- – хірургічні операції із забезпеченням анестезії;
- – післяопераційний моніторинг, знеболення і подальшу медикаментозну терапію;
- – цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;
- – реабілітацію в гострому періоді.
Програма медичних гарантій визначає чіткий перелік і обсяг медичних послуг та лікарських засобів, оплата яких гарантується за рахунок коштів Державного бюджету України.
Читайте нас у тг“Якщо у закладі, що має договір із НСЗУ, відмовляють у медичних послугах або вимагають гроші за те, за що заплатила держава, це є порушенням прав пацієнта. Тоді можна подати скаргу через електронну форму на сайті НСЗУ у розділі “Громадянам”. Оператори контакт-центру НСЗУ за номером 16-77 підкажуть, як правильно подати скаргу у разі необхідності”, – йдеться у повідомленні.