Розсада весною: посівний календар на квітень 2022 року. В перші дні можна сіяти практично будь-які культури. На п’ятницю (1 квітня) припадає Молодик, а тому роботу в саду та городі краще відкласти на суботу. Про це пише ПІК з посиланням на ТСН.
Посівний календар на квітень місяць має такий вигляд (зелений – сприятливі дні для посіву/посадки овочевих культур, червоний – несприятливі дні, сірий – нейтральні дні):
Таблиця для коренеплодів:
Моркву можна сіяти щойно зійде сніг. Вже за +3 з’являються перші сходи. При чому, вони не гинуть навіть тоді, коли температура повітря опускається до -3 градусів. Щоб отримати перший врожай моркви вже всередині літа, варто вибирати ранні сорти. А ось для зберігання краще брати пізньостиглі. Середньостиглі є універсальними.
Буряк: щоб рослина пережила заморозки, краще вибирати ранньостиглий сорт, який достигає за 50-80 днів. Для висадки у відкритий ґрунт краще обирати: Червона Куля, Браво, Ренова, Бордо 237, Єгипетська Плоска.
Таблиця для цибулевих:
Для цибулі варто брати насіння, якому два роки. Насамперед, насіння варто замочити в воді на 24 години. Висаджувати у відкритий ґрунт краще після того, як повністю пройдуть заморозки.
Коли садити овочі – таблиця:
- В квітні помідори можна висаджувати у відкритий ґрунт вже в ті дні, коли температура повітря вдень прогрівається до +15-+18 градусів. Краще вибирати ранньостиглі сорту томатів, а також використовувати розсаду, якій вже виповнилося 40-50 днів.
- Щоб отримати хороший врожай огірків, краще вибирати ранньостиглі сорти. В квітні їх краще сіяти в теплиці. В народі існує повір’я: зацвіли кульбаби, час висаджувати огірки. Тобто потрібно дочекатися пори, коли температура повітря вночі не буде опускатися нижче +10 градусів.
- Розсаду капусти висаджують у відкритий ґрунт через 35-40 днів після її висівання. Дуже важливо стежити за температурним режимом. Краще робити це після того, як температура повітря вдень не опускатиметься нижче +15 градусів.
Таблиця для трав і зелені:
Таблиця для ягідно-плодових культур:
Вважається, що оптимальним періодом для обрізання саду є лютий-березень, але цим можна зайнятися і в квітні. Головне правило – встигнути до появи бруньок. В квітні дуже важливо провести підживлення за допомогою весняних азотних добрив.
Квітень – чудовий час для весняного щеплення. Але важливо щепи підготувати заздалегідь і тримати в погребі чи холодильнику до потрібного часу.
Читайте також у ПІК:
- Стало відомо, чи буде Україна переходити на літній час
- “Прихисток”: франківцям, які прихистили переселенців компенсують оплату за комуналку
- Офіційно: за незаконні фото чи відео переміщення ЗСУ під час воєнного стану “світить” тюрма
- У МОЗ повідомили, куди звертатися, якщо підвищують ціни в аптеках
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг