Мова йде про доцільність перейменування вулиць, які мають імена російських діячів, що жодним чином не були пов’язані зі Станіславовом (нині – Івано-Франківськом), а більшість з ним фактично не мали нічого спільного з Україною:
Вулиця Глінки (м-н Микитинці-Ринь) – названа на честь Михайла Глінки (1804-1857) – російський композитор, засновник російської класичної музики.
Вулиці Докучаєв (м-н Гірка) – названа на честь Василя Докучаєва (1846-1903) – російський природознавець, засновник наукового генетичного ґрунтознавства та зональної агрономії.
Вулиця Достоєвського (р-н Північного Бульвару) – названа на честь Федіра Достоєвського (1821-1881) – російський письменник, визнаного класиком російської літератури та одним з найкращих романістів світового значення. Вважається першим представником персоналізму в Росії.
Вулиця Дунаєвсього (м-н Хоткевича) – названа на честь радянський композитор українського єврейського походження Ісака Дунаєвського (1900 – 1955). Родом з Полтавщини. Народний артист РРФСР.
Вулиця Ковалевської (м-н Микитинці) – названа на честь російського математика, письменниці і публіцистки Софії Ковалевської (1850 – 1891).
Вулиця Лермонтова (м-н Княгинін) – названа на честь російського поета, прозаїка, драматурга Михайла Лермонтова (1814 – 1841). На території, що належить до сучасної України, Лермонтову ніколи не довелося побувати.
Вулиця Менделєєва (м-н Залізничний) – названа на честь російського хіміка Дмитра Менделєєва (1834 – 1907), одного з авторів періодичної таблиці хімічних елементів.
Вулиця Некрасова (м-н Гірка) – названа на честь російського поета, письменника та публіциста Миколи Некрасова (1821 – 1877). Народився на Вінниччині.
Вулиця Огарьова (м-н Гірка) – названа на честь Миколи Огарьова (1813 – 1877) – російського поета, публіциста та революційного діяча.
Вулиця Пржевальського (м-н Свофіївка) – названа на честь російського мандрівника, географа, природодослідника, науковця, історика та археолога Миколи Пржевальського (1839 – 1888).
Вулиця Рєпіна (м-н Залізничний) – названа на честь російського художника-маляра українського походження родом зі Слобожанщини Іллі Рєпіна (1844 – 1930).
Вулиця Сахарова (центральна частина) – названа на честь Андрія Сахарова (1921 – 1989) – радянського фізика, співтворця водневої бомби.
Вулиця Сєчєнова (м-н Микитинці) – названа на честь російського фізіолога, психолога і мислителя-матеріаліста Івана Сєчєнова (1829 – 1905), який започаткував фізіологічну школу.
Вулиця Танкістів (м-н Майзлі) – названа на честь радянських визволителів під час Другої світової війни.
Вулиці Толстого (м-н Залізничний) – названа на честь одного із найвідоміших російських письменників і мислителів Льва Толстого (1828 – 1910). Брав участь в обороні Севастополя. Просвітник, публіцист, релігійний мислитель.
Вулиця Чайковського (м-н Майзлі) – названа на честь російського композитора, диригента і педагога Петра Чайковського (1840 – 1893).
Вулиця Челюскінців (м-н Опришивці) – названа на честь учасників експедиції, що висадилися на дрейфуючу крижину і протрималися на ній два місяці після того, як затонув пароплав “Челюскін”.
Вулиця Чехова (м-н Майзлі) – названа на честь російського письменника Антона Чехова (1860 – 1904). Його українське походження і належність до класиків світової літератури не викликають сумнівів, однак він жодного відношення не мав до Івано-Франківська.
Цікаво, що згідно з соціологічним дослідженням, проведеним 6 квітня соціологічною групою “Рейтинг”, ідею переіменування вулиць та інших об’єктів, назви яких пов’язані з РФ, підтримують 90% мешканців Західної України, а в цілому по Україні цей показник становить 76%. При цьому не підтримує таку ідею серед усіх українців лише 13%.
Нагадаємо, у Франківську та Чернієві перейменують декілька вулиць.
Читайте також:
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг