Психологи і соціальні фахівці Івано-Франківської та Львівської областей впродовж трьох днів розглянули питання надання першої психологічної допомоги внутрішньо переміщеним особам, а також вивчили особливості комунікації з людьми із інвалідністю та особами , які постраждали від насильства, пише ПІК.
Навчання відбувалися за підтримки Програми ООН та Всеукраїнської комунікаційної кампанії представництва Європейського Союзу в Україні «Прямуємо разом».
Організаторів та учасників даного заходу привітала заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко.
Людмила Сірко, Ростислав Микитюк, Наталія Улько.
“З перших днів війни соціальні, медичні працівники, психологи та волонтери Прикарпаття надають медико-психологічну допомогу для внутрішньо переміщених осіб, які прибувають до нас. Наша роль – надати максимальну підтримку переселенцям, які приїжджають до нашої області із зони бойових дій”, – зазначила Людмила Сірко.
Перед присутніми виступив Ростислав Микитюк, директор Івано-Франківського обласного центру соцальних служб.
“Сьогодні надзвичайно важливим стає вміння достукатися до людей, які отримали сильні психологічні травми від цієї війни і обставин, з яких їм довелося вибиратися. Тому, зі свого досвіду скажу, що ми повинні дуже бережно і терпляче працювати з ними, щоб не дай Боже не травмувати і не нашкодити. Це є нашою основною задачею – повернути українців до життя, яким вони звикли жити і залікувати страшні моральні травми”, – сказав Микитюк.
Наталія Улько – практичний психолог психоаналітичної орієнтації, сертифікований спеціаліст Міжнародного Інституту Глибинної Психології вчила присутніх, як здійснювати професійну підтримку спеціалістів, стимулювання мотивації до роботи, дотримання етичних норм та стандартів, надання соціальних послуг.
Учасниця тренінгу Наталія Іваночко, директорка Болехівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді висловила вдячність організаторам за змістовний контент, який дуже допоможе відповідним соціальним працівникам у роботі з людьми, яких прийняли місцеві громади.
“Тепер ми будемо краще розуміти, як поводитися з нашими гостями, яку допомогу їм надавати, бо інколи бувають ситуації, що люди можуть і хочуть допомагати, але не знають з чого починати і як вести розмову з людьми, які постраждали від страшної трагедії, втративши практично все, що мали. Зізнаймося собі у тому, що з азами надання першої психологічної допомоги ми не стикалися практично ніколи, хіба що цього вимагають особливості професії. І саме ця перша допомога є не менш важливою”, – сказала Наталія Іваночко.
Руслана Шевчук-Гочіяєва.
Читайте також:
- “Подбай про себе”: франківський Карітас запустив програму реабілітації для ветеранів АТО/ООС
- У Франківську запровадили курси рідної мови: як все відбувається (ВІДЕО)
- Душ, лікування, продукти: турботи про переселенців у Галицькій громаді
- Стало відомо, скільки учнів з Прикарпаття перебувають за кордоном
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг