У Маріямполі – селищі Дубовецької територіальної громади на Франківщині – відбулася міжконфесійна проща родин, яка цьогоріч зібрала понад 4,5 тисяч членів родичів захисників і захисниць нашої держави з Прикарпаття, Львівщини, Тернопільщини та Волині, повідомляє ПІК.
Були на прощі й багато людей з охоплених війною країв, які зараз проживають в області.
«Це традиційна проща, що відбувається у першу неділю липня. Щоразу до селища, де в місцевому храмі є копія знаної чудотворної ікони, приходять пішки та приїжджають парафіяни УГКЦ, ПЦУ та римо-католицької церков. Цього року, через війну проща була присвячена молитвам за мир, за захисників України та їхні родини», — розповідає отець Олег Каськів, митрофорний протоієрей УГКЦ, професор, протопресвітер Дубовецього протопресвітеріату (деканату), до якого входить церква Маріямополя.
Сотні жителів довколишніх сіл колишнього Галицького району вже традиційно йшли до Маріямполя пішки. Уперше з місцевими жителями до Маріямполя прямували люди зі сходу, півдня, півночі та центру України, які через війну були змушені покинути свої домівки та оселитися на Прикарпатті.
Жителі інших громад Прикарпаття та сусідніх областей приїжджали автобусами та автівками. Через військовий стан замість 2-денної прощі, релігійне дійство тривало лише один день.
«Особливістю цьогорічної прощі була й велика кількість дітей та підлітків, які молилися за своїх рідних. А ще до Маріямполя прийшли та приїхали працівники Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області», — продовжує священник.
Дорогою прочани багато молилися за мир у державі, за родини українських вояків та їхнє щасливе повернення з перемогою додому. У Маріямполі їх гостинно зустріли місцеві жителі.
Відбулася велика святкова Літургія за участю кількох священників. Наприкінці Літургії людей благословили мощами блаженних новомучеників УГКЦ, єпископів Симеона Лукача та Івана Слезюка.
Реліквії до Маріяполя привезли із галицького новозбудованого храму, названого на їхню честь.
Володимир Боцюрко, виходець з селища, професор ендокринології івано-франківського Державного медуніверситету розповів:
«Недаремно тисячі прочан прийшли сюди молитися за вояків, адже нашу Богородицю здавна називають «Гетьманською», «Рицарською» та «Переможницею». Історія її така: перший власник Маріямполя, знаний у тогочасній Європі гетьман Станіслав-Ян Яблоновський (1669 –1731) потрапив на наших землях у вороже оточення. Попереду був Дністер, позаду — турецьке військо. Яблоновський кинувся на коні в річку та почав топитися. У розпачі звернувся до Богородиці та пообіцяв, що коли врятується, закладе на цих берегах місто і назве на Її честь. За мить кінь ступив на землю».
Але майбутньому власнику Маріямполя не довелося нічого будувати, він лише назвав в 1691 році обіцяним іменем місто, яке отримав у подарунок від короля. У подарованому місті Яблоновський збудував церкву, де помістив образ Богородиці, який мистецтвознавці гіпотетично приписують пензлю відомого тогочасного художника, Яну-Антонію Бацці, що був добре знайомий з технікою писання картин Леонардо да Вінчі та Рафаеля.
Цей образ гетьман брав у численні походи. У 1733 році місцеві мешканці помітили як Богородиця…плаче. Ікону почали вважати чудотворною.
Слава про Маріямпільську Богородицю поширилася по всій Європі. На прощі та церковні відпусти, що відбувалися двічі на рік — 2 липня і 8 вересня, прибували тисячі паломників з усієї Європи.
Наприкінці 1940-х маріямпільську Богородицю вивезли до Польщі. Спочатку ікона перебувала у містечку Шлеськ, а потім — у вроцлавському новозбудованому костелі на П’яску, де вона зберігається і донині.
У Маріямполі зараз є копія чудотворного образу, до якої щороку приходять тисячі прочан.
Сабіна Ружицька Фото надав отець Олег Каськів.
Читайте також:
- У Львові вручають повістки, у Кременчуці оплакують жертви, у Польщі обмежили допомогу українцям: ТОП-10 новин тижня (27.06 – 3.07) (ФОТО)
- Діти, батьки та поні: в Галичі розповіли, як у садочку Малятко почуваються українці з Донбасу (ВІДЕО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг