За словами онкогінеколога Павла Долика, оперативні втручання за допомогою відеоендоскопічного обладнання дозволяють зберігати органи, які раніше видалялися, пише ПІК із посиланням на “Суспільне“.
У заражені лімфовузли вводять спеціальну флуоресцентну речовину, що зафарбовує лише ракові клітини, які й видаляють медики. А спеціальна камера збільшує зображення частинок розміром від 1 мм.
“Це означає, що вдається зберегти органи, які будуть потім працювати. Якщо вони не уражені, то ми видаляємо сигнальні (ті, що найперші реагують на онкоураження), якщо вони від’ємні. А решту залишаємо. Це дозволяє жінці отримати якісніше життя. Тобто вона має менше побічних ускладнень після операції, які, в принципі, характерні для такого захворювання”, — пояснює Павло Долик.
Середній вік жінок, які звертаються по допомогу до онкохірургів, приблизно 50 років. За словами Павла Долика, найчастіше діагностують рак тіла або шийки матки та яєчників.
Лікар нагадує, що жінки мають раз на рік обстежуватися у гінеколога. Також варто звернутися до лікаря при відчутті дискомфорту чи болю.
Читайте також на ПіК:
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг