Український історик, етнополітолог, професор Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника Іван Монолатій зауважує, що незнання історії зараз дається взнаки. Про це він сказав в ефірі радіо “Вежа”, пише ПІК.
“Ми погано вчимося і погано відповідно знаємо історію. Ми стаємо не лише на “українські граблі”, але й на “український мозіль”. І не відчуваємо тієї потреби, що треба знати свою минувшину і сучасність набагато краще”, – зазначив професор.
За словами науковця в цьому контексті є дві визначальні проблеми – відсутність національних еліт і вплив зовнішніх факторів.
“У нас бездіяльність різноманітних політичних угруповань, партій. Але війна все змінила, загострила. На сьогодні національна еліта – це Збройні Сили України і наші вояки. А решта – це квазіеліти” – вважає пан Іван.
Історик радить нашим співвітчизникам – читати. Читати, якщо не наукові, то бодай серйозні за своїм змістом книжки.
Довідково:
Національна еліта – це частина нації, яка бере на себе роль її лідера і керівника у політичній, культурній, економічній та інших сферах.
Квазіеліта – це група людей, яка займає провідні позиції в політичній системі, але не відповідає сучасній моделі елітарних рис, не здатна виконувати належним чином свої функції.
Читайте також у ПІК:
- Професор Іван Монолатій – лауреат премії імені Івана Франка (ФОТО)
- Франківський професор став лавреатом конкурсу ім. Воляників-Швабінських у США
- У Коломиї відзнаками та преміями нагородили визначних діячів міста
- Краєзнавцю з Коломиї присудять міську премію імені Франка
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг