На Прикарпатті у ці дні люди масово збирають білі гриби. У мережі найбільше дописів про вдале тихе полювання – від мешканців Калущини, Долинщини, Верховинщини, Рожнятівщини, Богородчанщини та Косівщини, повідомляє ПІК.
«Я з батьками назбирали близько 150 штук білих грибів, це майже 10 кілограм. Для нашої родини — це своєрідних «рекорд». Ходили в ліс неподалік нашого міста. Збирали ми лише великі, маленькі навіть не брали, почекаємо, нехай підростуть. А гриби будуть, бо зараз є волога і тепло, те, що необхідно для їхнього росту», — розповідає Юлія Козачинська з Калуша.
Жінка стверджує, що зараз довкола Калуша в лісах та перелісках знайти гриби дуже просто. «Уполювати» білі можна навіть за кілька метрів від центральної автотраси, що веде з Івано-Франківська. Але збирати гриби близько біля дороги Юлія Козачинська не радить, бо вони, мов губка, вбирають шкідливі речовини, яких біля траси не бракує. Тому споживати зібрані біля дороги гриби не варто.
Жінка мовить, що ще кілька днів тому про гриби можна було лише мріяти, а тепер вона з родиною буде ходити чи не щодень, аби запастися на зиму біленькими.
Їх любителька тихого полювання буде сушити, консервувати і заморожувати. А ще частуватиме рідних грибним супом та засмажкою. Якщо білих грибів у лісах багато не буде, то збиратиме лисички, сироїжки, підберезовики, моховики.
На Верховинщині та Косівщині, де чи не найбільше на Прикарпатті збирають білі гриби, цих лісових дарів зараз багато.
«На щастя, прогнози, що грибів цього року не буде, не справдилися. І гриби в нас, як завше є. Білі масово продають у Верховині на ринку. За кілограм просять 200-300 гривень. Ціна залежить від розміру грибів», — додає Роман Клим з Верховини.
До речі, на Верховинщину приїжджають оптові покупці. За грибами вони вирушають на Буковецький та Кривопільський перевали. Там лісова дари можна купити дешевше, але за умови, якщо продавців багато і попит невеликий.
До речі, карпатські горяни дуже неохоче розповідають де і скільки грибів вони назбирали. Роблять це тому, що грибний сезон для них — це добрі заробітки і ділитися з кимось по суті грошима, не поспішають.
Щоправда піку грибного сезону ще немає. Бувалі гуцульські грибники кажуть, що очікують на грибний бум наприкінці серпня – на початку вересня, коли ще буде тепло і при цьому буде більше дощів.
Чи буде зараз знижуватися ціна на білі гриби, ніхто не каже, бо все залежатиме від погоди і лісового урожаю.
Сабіна РУЖИЦЬКА.
Читайте також:
- У лісах Косівщини збирають перші білі гриби (ФОТО)
- На Прикарпатті з’явилися перші гриби (ФОТО)
- Відомий франківець з дружиною святкують рочок молодшого сина: показали зворушливі фото
- Чотири дні тому пішов у похід: на Богородчанщині рятувальники шукали туриста з Сумщини (ФОТО)