В Україні триває загальна мобілізація, під час якої до лав ЗСУ можуть призвати чоловіків від 18 до 60 років, однак не тих, кого забронювали роботодавці.
І якщо раніше у цьому списку були лише працівники органів держвлади та місцевого самоврядування, а також особи, які працювали на благо ЗСУ, то зараз цей перелік дещо розширили. Про це йдеться на сайті Міністерства економіки України, пише ПІК.
Відповідний законопроєкт вже підтримав Кабмін та вніс на розгляд парламенту. Після ухвали Верховною Радою документ набуде чинності.
Документом передбачено бронювання працівників:
- органів державної влади та місцевого самоврядування, якщо їх робота необхідна для забезпечення функціонування цих органів у воєнний час;
- на підприємствах та в організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання, якщо працівники залучені до їх виконання;
- на підприємствах, які виготовляють продукцію оборонного призначення, або таку, яка необхідна для задоволення потреб Збройних Сил України;
- на підприємствах, в установах та організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
Цим же документом хочуть дозволити особам, які не підлягають призову, добровільно піти на службу. Мова про осіб з інвалідністю, тимчасово непридатних до служби, заброньованих працівників, багатодітних батьків (чоловіків та жінок), а також батьків дітей з інвалідністю.
Раніше Міністерство економіки повідомляло, що Уряд активізує допомогу ІТ-сектору, зокрема, в частині бронювання працівників.
- Фото ілюстративне.
Читайте також:
- Мобілізація жінок в Україні: кого призиватимуть до війська примусово
- Мобілізація: Резніков пояснив, кому зараз можуть принести повістку
- Залужний сказав, скільки українських військових загинули на війні
- Ваш гороскоп на тиждень 22-28 серпня
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг