Івано-Франківськ

Виділили кошти на армію та освіту: у Львівській громаді затвердили бюджет на 2022 рік

Важливими напрямками залишаються освітня і культурна галузі та забезпечення функціонування критичної інфраструктури.

1u5a8165 534d7ab0 1 scaled

6 грудня, на засіданні сесії ЛМР затвердили бюджет Львівської міської територіальної громади на 2023 рік. Одним із головних пріоритетів у ньому є підтримка Збройних сил України, зокрема передбачено 500 млн грн на Програму національного спротиву.

Про це інформує пресслужба Львівської міської ради, пише ПІК.

 “Сьогодні було прийнято загальний бюджет міста Львова на 2023 рік. Він має декілька особливостей, адже це бюджет міста в країні, яка у військовому часі. Головним пріоритетом бюджету є виділення 500 млн грн на підтримку Збройних сил України”, – зазначив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

За його словами, у бюджеті зменшили видатки, зокрема на працівників Львівської міської ради – було скорочено на 10% кількісний склад, тобто понад 200 працівників.

“Третій дуже важливий аспект – збереження фінансування ключових програм, підтримка освіти, культури, адже ідентичність – це те, за що ми воюємо. Четвертий аспект – це є важливі програми, які зараз не можуть фінансуватись, згідно з постановою Кабміну, тому що вони не є критичними. Ці програми не будуть фінансуватися, але натомість будуть інші”, – додав Андрій Москаленко.

За словами директорки департаменту фінансової політики Вікторії Довжик, мета затвердженого бюджету – забезпечити безперебійне функціонування усіх важливих сфер Львівської МТГ.

«Це складний бюджет міста в умовах воєнного стану. Якщо порівняти із тим, як ми планували бюджет минулого року, то фактично 2 млрд грн є нових видатків, які викликані новими реаліями. Зокрема, ми фактично на 575 млн грн маємо більший показник по реверсній дотації на сьогодні; плануємо на 400 млн більше, ніж минулого року, на програму теплопостачання – на цей рік ми заклали на це 700 млн грн, що є найбільшою сумою за всі роки. Це пов’язане із тим, щоб для населення не збільшувалися тарифи, але мешканці мали стабільне теплопостачання. Так само ми, розуміли, що при прийняті державного бюджету, нам зменшили освітню субвенцію, тобто те, що йде на фінансування зарплат у галузі освіти. Ми ці кошти маємо перекривати, тому додатково до освітньої субвенції ми плануємо 460 млн грн з цього бюджету”, – зазначила Вікторія Довжик.

Читайте також: 

Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtubeта Telegram

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено