Івано-Франківськ

Коли правильно солити суп та як врятувати пересолену страву

Більшість господинь вважають за краще солити страву ближче до кінця приготування.

Коли правильно солити суп та як врятувати пересолену страву

Універсальне правило, коли солити суп, якщо господиня не хоче запам’ятовувати тонкощі приготування різних супів та бульйонів, то солить суп одразу після закипання та за 15-20 хвилин до готовності. Як солити різні види супів, пише ПІК з посиланням на ТСН.

Коли потрібно кидати сіль у борщ

Борщ потрібно солити наприкінці — коли основні продукти зварилися, але не переварилися, це десь хвилин за 10-20 до закінчення варіння. Якщо кулінар недосвідчений, і борщ  часто переварюється, краще не ризикувати і солити спочатку, поки інгредієнти ще здатні рівномірно вбирати сіль.

Коли солити суп з курки

Ніжне куряче м’ясо швидко вариться та легко віддає свої соки, тому курячий бульйон підсолюють одразу після закипання. Бульйон в такому разі вийде смачним і наваристим. Але якщо бульйон вариться задля курячого м’яса, в цьому разі посолити його потрібно за 10-15 хвилин до закінчення варіння.

Коли солити суп зі свинини, яловичини

Для будь-якої м’ясного супу, чи то зі свинини, яловичини та баранини діють ті ж правила, що й для курки. Щоб отримати запашний бульйон, солять після того, як вода закипить, а господиня зніме зайву піну. Якщо потрібне смачне м’ясо, то підсолюють суп за пів години до готовності.

Коли солити рибний суп

Рибні бульйони дуже легкі та дієтичні, тому їх потрібно підсолювати на початку варіння, коли закипить вода і буде знята піна. У цьому разі бульйон виходить смачним та прозорим, а шматки риби не розвалюються.

Коли солити суп із бобовими

Бобові у прісній воді сильно розварюються, а в солоній зберігають свою форму. Тому під час приготування господиня орієнтується на результат, який їй потрібний. Якщо потрібне пюре, бобові потрібно солити в кінці, якщо цілі бобові воду солять зразу.

Коли солити суп із грибами

Супи з грибами, незалежно від того, з якими, лісовими чи культивованими, готується, підсолюють наприкінці приготування. Якщо зробити це раніше, гриби вийдуть пересоленими та можуть зіпсувати смак страви.

Скільки солі потрібно класти в суп

Скільки солі класти багато в чому залежить від рецепта. Стандартна кількість –  пів, одна чайна ложка без гірки на один літр рідини, на два літри — одну-дві чайні ложки. Деякі кулінари  вважають цю кількість надмірною і пропонують додавати одну столову ложку без гірки на 4-5 літрів води або бульйону.

Як врятувати пересолену страву

  • Найпростіший спосіб  – розбавити невдалий кулінарний шедевр прісною водою або бульйоном і варити ще 10-15 хвилин.
  • Додати інгредієнт, який збалансує солоний смак — цибулю, селеру та свіжі помідори.
  • Додати оцет, вино чи лимонну кислоту. Кислинка приховає зайву солоність.
  • Додати картоплю чи макарони.
  • В дуже пересолений бульйон можна опустити сиру рисову крупу в мішечку з марлі.
  • Солоний смак допомагає пом’якшити сметана, яку додають перед подаванням на стіл.

Читайте також у ПІК:

Приєднуйтесь до нас  у Facebook,Instagram,Youtube та  Telegram

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено