На Тернопільщині створили генератор на біовідходах, який зараз використовують для сушіння зерна. Український агрокомплекс продукує щорічно 25-30 млн т біовідходів: елеваторні відходи, полова, солома, качани кукурудзи. Про це пише ПІК з посиланням на agronews.
“Три тонни біовідходів дорівнюють 1000 кубам природного газу. А 1000 кубів газу сьогодні на ринку Європи коштують +/- €1000. А ось найдорожчі з біовідходів вважаються качани кукурудзи. Тонна таких відходів коштує приблизно 1000 грн. Якщо нам треба три тонни, то вони обійдуться нам у 3000 грн. Це означає, що якби Україна використовувала не природний газ, а біовідходи, то енергію ми отримували б майже в 14 разів дешевше”, – зазначають науковці.
Обладнання генераторів-утилізаторів повністю автоматизоване. Єдине, що доводиться закуповувати в Європі, — мікропроцесори. Наразі вони забезпечують підприємства тільки тепловою енергією, але в процесі виготовлення парові турбіни, що дозволять безшумно перетворювати теплову енергію на електричну.
Обладнання також можна використовувати для сушіння бетону, обпалення цегли та обігріву теплиць.
Наразі вже доступні генератори-утилізатори на 2000, 3000 та 6000 кВт. Один коштуватиме 3-4 млн грн. Якщо говорити про генератор-утилізатор на 1 МВт, то його вартість 1,5 млн грн. Термін окупності — три місяці.
Читайте також у ПІК:
- Житель Тернопільщини декілька місяців використовував власний дім, як наркопритон
- Через вибух газу на Тернопільщині постраждала пенсіонерка
- “Знак Божого Благословення”: в українських містах на Водохреща з’явилася веселка (ФОТО)
- В Івано-Франківську обговорили як працювати бізнесу, коли вимикають світло(ВІДЕО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг