У зоозахисній організації UAnimals дали рекомендації, як можна допомогти птахам. Зоозахисники зазначають, що не кожен птах потребує допомоги, пише ПІК.
“Наприклад, лебедя на озері не завжди необхідно рятувати, навіть у холодну погоду, він може там і зимувати. Якщо птах без видимих пошкоджень та травм, не примерз до криги, то він не потребує порятунку”, – йдеться у повідомленні:
Поради, як допомогти пернатим:
- Люди зазвичай починають підгодовувати птахів, чим шкодять ще сильніше. Перед тим, як годувати, необхідно визначити вид птаха та особливості раціону.
- Не всіх птахів можна годувати зерном.
- Не можна годувати диких птахів таких, як качки та лебеді хлібом чи молоком!
- Краще робіть годівнички та підгодовуйте малих пташок взимку.
- Якщо птах все ж потребує допомоги, його треба піймати. Для цього — викликати рятівників, або знайти в інтернеті контакти місцевих організації.
- Якщо рятуєте самотужки, в жодному разі не хапайте птахів голими руками, вдягніть рукавиці або візьміть покривало чи тканину. Будьте обачними, птахи можуть переносити інфекції, такі як орнітоз.
- Якщо птах малий чи це пташеня, посадіть у картонну коробку із вологовбираючою підстилкою, дайте води та зверніться в найближчу клініку, яка приймає птахів. Та якнайшвидше зверніться за кваліфікованою допомогою, пам’ятайте, що кожна година важлива.
- Не лишайте диких птахів удома після одужання, вони будуть страждати як фізично, так і психічно.
Читайте також:
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг