В Одесі співвласники багатоповерхівок чекають, аби їм частково повернули гроші за придбані для будинків генератори. Гроші на виплату в міському бюджеті є, але до адресатів поки що не дійшло жодної копійки.
У Львові ж, де програма запрацювала трохи раніше, 30 заявок вже задовільнили, пише ТСН.
“Купили генератор ми в кінці жовтня, в листопаді ми подали документи. 29 грудня ми вже отримали свої 50%. 27 тисяч ми отримали”, – розповідає голова ОСББ.
Чотирнадцятьом заявникам, кажуть у мерії, відмовили, здебільшого через те, що генератори були малопотужні та не відповідали технічним характеристикам. Загалом заявок від ОСББ понад сто.
“73 акцентували, відшкодували наразі тільки 30 заявок, решта заявки є в черзі і вони чекають на грошове відшкодування, є певні складнощі з рухом коштів по казначейству, але воно поступово відшкодовується”, – кажуть у міськраді Львова.
В Одесі пояснюють, гроші на компенсації вже виділили. Лише у грудні – 5 мільйонів гривень, а на 2023 взагалі заклали – 30. Але кошти до адресата ще не дійшли, бо, як стверджують депутати, чиновники райадміністрацій надто бюрократизували процес.
“Ми їх питали, чому так повільно. Один нам каже: в мене немає спеціалістів з генераторів. А навіщо вам спеціаліст із генераторів? Ваша справа перевірити, що був такий рахунок сплачений. А відповідає генератор, чи не відповідає – питання буде не до вас, а до ОСББ”, – переконує депутат одеської міськради Петро Обухов.
Наразі до райадміністрацій Одеси з проханням про відшкодування звернулися лише чотирнадцять ОСББ. Але, кажуть першопрохідці, їхні колеги стежать за ситуацією, і якщо механізм запрацює, теж закуповуватимуть генератори у свої будинки.
Читайте також:
- Медичні заклади Франківщини отримали три потужні дизельні генератори
- У “Прикарпаттяобленего” нагадали, чому електрогенератор є об’єктом підвищеної небезпеки
- На Закарпатті через генератор вчаділи двоє людей
- Як правильно і безпечно користуватися генератором: важливі поради
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг