Перелік причин, через які військовозобов’язаний після вручення повістки може не прийти до військкомату, зменшився. Про це пише ПІК з посиланням на ТСН.
За яких поважних причин військовозобов’язаний може не прийти до ТЦК:
- Хвороба, яка не дає можливості самостійно рухатися.
- Необхідність догляду за хворою дружиною, чоловіком, дитиною, своїми батьками чи дружини/чоловіка (ці особи мають проживати разом із військовозобов’язаним, також не повинно бути близьких родичів, які здатні взяти на себе догляд).
- Відкрите кримінальне провадження, застосування адміністративного стягнення або кримінального покарання стосовно військовозобов’язаного або резервіста.
Для підтвердження поважної причини, через яку немає можливості вчасно відвідати військкомат по повістці, потрібно надати відповідні довідки, офіційні документи.
Наявність “білого квитка” не є беззаперечною підставою для звільнення від мобілізації, оскільки чи можуть мобілізувати громадянина з білим квитком, залежить від категорії, зазначеної у квитку. Лише категорія «повна непридатність», зазначена в документі, дає право не служити в армії незалежно від ситуації в Україні.
Відповідальність за неявку до ТЦК без поважних причин
Відповідальність та покарання за неявку до військкомату визначається видом повістки та кількістю випадків, коли людина не прийшла до ТЦК. Максимальний штраф за неявку до центру для уточнення особистої інформації становить 8 500 грн.
Якщо не прийти після вручення повістки три та більше разів, на військовозобов’язаного мають право подати до суду та притягнути до кримінальної відповідальності. Якщо людина не з’явилася до військкомату за мобілізаційним розпорядженням, їй загрожує позбавлення волі від 3 до 5 років.
Читайте також у ПІК:
- На Прикарпатті трьох чоловіків прямо з зупинки відвезли у військкомат: чи законні такі дії воєнкомів
- Загальна мобілізація: які документи ви маєте право запитувати в особи, яка вручає повістку
- Повістки на вулицях: у який ТЦК йти, якщо військові вручили повістку не за місцем реєстрації
- Кому з мобілізованих можуть анулювати повістку: пояснили в ЗСУ
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг