Зараз увага всього світу прикута до битви за Бахмут, однак незабаром увага буде звернена на контрнаступ України, який може початися вже в квітні. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на видання The Economist.
Як повідомляється, в грудні Америка і Великобританія зрозуміли, що затяжна війна не в інтересах Заходу. Більш того, Росія виявилася ще слабкіше, ніж вважалося раніше.
Поворотний момент настав 20 січня на восьмому засіданні Контактної групи з оборони України, організованому американцями. Там союзники погодилися озброїти Україну. Відповідно потік зброї перетворився з струмочка в потік, кажуть аналітики The Economist.
З усієї військової допомоги, обіцяної Пентагоном з початку війни, 40% – понад 8 мільярдів доларів – надійшли всього за три місяці, починаючи з грудня.
Поставки озброєнь, узгоджені в Німеччині тільки в січні, становлять дві третини від загальної кількості, відправленої Україні за весь 2022 рік. Американський пакет включає в себе, наприклад, броньовані мостоукладальники, які були б життєво необхідні для будь-якого наступу на півдні або сході.
В результаті, повідомляє видання, українська армія трансформується. Якщо наприкінці минулого року співвідношення українського і західного озброєння становило п’ять до одного, то в міру надходження допомоги очікується, що воно впаде до п’ять до двох.
“Російський наступ, що почався в кінці січня, частково призначався для того, щоб змусити Україну використовувати ці резерви, що значно ускладнило контрнаступ”, – йдеться в матеріалі.
В останні дні російські солдати і найманці заглибилися в Бахмут, який з літа минулого року піддається нападу з боку Росії. Але битва за місто призвела до набагато більших втрат росіян, ніж українських військових. І що ще важливіше, генерал Залужний уникнув очевидної пастки.
Замість того, щоб кинути в Бахмут значні резерви для порятунку міста, що має набагато більше символічне, ніж військове значення, він відправив війська за кордон для навчання новій техніці.
З іншого боку, як повідомляє видання, російська армія знаходиться в жахливому стані. Якщо вона завоює Бахмут і вирішить заглибитися далі, їй доведеться ще більше виснажувати свої мізерні резерви. Згодом вона може почати стягувати підрозділи з інших частин довгої лінії фронту, створюючи проломи, якими може скористатися Україна.
Читайте також:
- За добу українські захисники ліквідували ще 700 росіян – дані про втрати ворога
- У США оцінили загрозу вторгнення білоруської армії до України
- 378 доба війни в Україні: за добу Сили оборони відбили понад 100 атак росіян
- П’ять військовослужбовців з Прикарпаття звільнені з полону
- З російського полону повернулися четверо прикарпатців (ФОТО)
- У День ЗСУ звільнили з полону трьох прикарпатських воїнів
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг