Назва цього дня походить від виразу “Страсті Христові”. Саме цього дня, за Євангелієм та церковними переказами, Ісус Христос був засуджений до страти й розп’ятий на Голгофі.
Страсна п’ятниця вважається днем найсуворішого посту. Церква згадує всі земні страждання Христа. Вважають, що не можна важко працювати, а також шити, різати чи прибирати. Цього дня також не варто випікати паски та фарбувати крашанки, пише ПІК із посиланням на Gazeta.ua.
Не можна працювати на землі. За народними повір’ями, якщо посіяти чи посадити рослину у Страсну п’ятницю, то вона загине й не принесе плодів.
Цього дня також не слід веселитися, розважатися та вживати алкоголь. Адже це ‒ день суворого посту. За християнськими канонами, не можна нічого їсти до виносу в церкві Плащаниці. Тільки після цього можна випити води та з’їсти шматок хліба.
Краще у Страсну п’ятницю ні з ким не сваритися, підтримувати дружню атмосферу з оточуючими та в родині. Можна відвідати церкву. За традицією, з храму додому приносять 12 свічок. Їх ставлять біля ікон та дають до кінця догоріти.
Вважають, що ці свічки наповнюють домівку позитивною енергетикою і захищають родину від бід.
Читайте також у ПІК:
- Що і за скільки купляють на Великодньому ярмарку в Івано-Франківську (ВІДЕО)
- Цибуля, буряк, куркума: як пофарбувати яйця на Великдень натуральними барвниками
- Очікується до +12° тепла: якою буде погода на Великдень
- Страсний тиждень перед Великоднем 2023 року: традиції кожного дня
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг