«Я приїхала сюди лише рік тому через повномасштабне вороже вторгнення. Краще домівки, звісно, немає нічого, але це прикарпатське містечко стало теж мені близьким, одразу мені дуже сподобалося. Я захотіла вивчати його історію, культуру, звичаї і почала ходити на різноманітні заняття з історії, лекції, презентації, виставки, концерти, екскурсії, майстер-клас для внутрішньо переміщених осіб», — розповідає ПІК пані Плетньова.
Жінка почувала та почуває себе в Коломиї комфортно, і не мала жодних проблем з адаптацією.
«Це й не дивно, бо українці в Україні, — всюди вдома. Та й вивчати місто, місцевість, де живу, в принципі стало цікаво», — мовить пані Галина.
Українка зі Сходу держави багато читала книг з місцевої історії, спілкувалася з працівниками місцевих музеї, управління культури. А згодом вирішила…провести екскурсію містом, де знайшла прихисток.
Екскурсію назвали «Місто Кола», на честь назви авторської телепередачі «Місто Кола — спадок предків» яку вів, на жаль, нині вже покійний знаний місцевий історик та краєзнавець Василь Нагірний. До речі, і його науковими розвідками, готуючись до екскурсії, послуговувалася пані Галина.
На екскурсію прийшли багато внутрішньо переміщених осіб, які живуть зараз у Коломиї та місцеві жителі. Останні багато дізналися від українки з Луганщини про своє місто. Під час екскурсії зупинялися біля 10 місцевих історичних об’єктів.
«Для мене, наприклад, визначальним є будинок відкритої у травні 2022-ого малої філармонії імені Олександра Козаренка. Бо непереможним є той народ, який навіть у час війни відкриває такі заклади. Вони діють, надихаючи людей, даючи можливість виступати артистам. Це демонструє рівень нашої культури на європейському і навіть на світовому рівні»,— продовжує Галина Плетньова та додає, що Коломийська мала філармонія розташована в історичній будівлі польського товариства «Сокіл».
Будинок споруджений у 1895 році архітектором Іваном Левинським у закопанському стилі. Це стиль створений архітектором Станіславом Віткевичем у 90-их роках ХІХ сторіччя. У стилі поєднано традиційне будівництвом польських горян та елементи модерну. Використовували цей стиль, зазвичай, для будівництва пансіонатів, заміських будинків та вілл. У будинку колись була й старшинська школа Української Галицької Армії. Тривала екскурсія Галини Плетньової понад дві години.
Зараз жінка думає над розробкою нових туристично-екскурсійних цікавинок. І, до речі, пані Плетньова працює агенткою з організації туризму сервісного центру закладів культури Коломийської міської ради.
Сабіна Ружицька
Фото надані Галиною Плетньовою та Ольгою Король
Читайте нас у тг