Івано-Франківськ

У львівському парку сміттєзвалище перетворили на квітник (ФОТО)

У парку «Залізна вода» громадські об’єднання у співпраці з містом розпочали створення простору міського садівництва та городництва «Розсадник».

wnWivcEVYB6Py cl8BTi4Q scaled

У львівському парку «Залізна вода» стихійне звалище перетворили на квітник, що відновлюватиме родючість ґрунту та покращуватиме ситуацію із біорізноманіттям.

У 2021 році у парку «Залізна вода» громадські об’єднання у співпраці з містом розпочали створення простору міського садівництва та городництва «Розсадник», повідомляє “Хмарочос“.

Волонтери організували не одну толоку, спрямовану на прибирання сміття. Територія майбутнього саду-городу, що колись належала міському квітковому господарству, щонайменше з десяток років стояла без догляду та захаращувалася недоброчесними відвідувачами.

Тільки за перші два заходи учасники зібрали та вивезли з простору понад сотню мішків відходів. На частині території активісти розпочали вирощувати городину та декоративні рослини, створили алею компостерів, а також почали проводити просвітницькі і гарденотерапевтичні заходи.

«Головна мета простору – здружити людину та природу в урбанізованому середовищі. На власному досвіді ми демонструємо, що садівництво може бути цікавим, креативним, корисним у широкому розумінні. Адже міський сад-город — це не тільки про продовольчу безпеку, але й про пристосування громади до наслідків кліматичної зміни, а також про соціальну взаємодію та партисипацію», – коментує ідею простору його співкоординаторка Анжеліка Зозуля.

6. cherven 2023 vysadzhuvannya roslyn.heic.jpg scaled

Минулої осені волонтери продовжили прибирати територію та залучили ресурси на вивезення великого сміттєзвалища. Гора з відходів довжиною близько 40 метрів обійшлася активістам майже у 80 тисяч гривень.

Дослідивши стан території, було прийнято рішення вживати заходів, спрямованих на порятунок паркової території від виснаження. Вирішили скористатися технікою рекультивації.

ЇЇ розпочали з трьох основних кроків:

  • Підготовка ділянки. Цей крок включав у себе розрівнювання території та заповнення ям, що залишилися внаслідок роботи техніки, органікою садового походження – скошеною травою, подрібненим гіллям, перепрілим минулорічним листям.
  • Внесення компосту. На цьому етапі ділянку площею близько 120 м2 вкрили приблизно 40 см шаром органічної підживки з міської станції компостування. На це пішло понад 20 тонн сировини.
  • Висаджування рослин. Для цього, беручи до уваги фактори сумісності, інсоляції, витривалості, було обрано та висаджено понад 130 саджанців рослин, які повинні подбати про відновлення ґрунту. Рудеральні рослини – це рослини, які мають високу витривалість, можуть зростати в умовах низької родючості ґрунту та відновлювати деградовані ділянки.

7. cherven 2023 vysadzhuvannya roslyn.heic.jpg scaled

 

Читайте також:

Приєднуйтесь до нас  у Facebook,Instagram,Youtube та  Telegram

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено