Щорічно з’являється кілька нових матеріалів, які використовуються для виготовлення одягу. Трикотаж джерсі не можна назвати новим винаходом, але його склад постійно вдосконалюється, тому з цієї тканини зараз шиють все: від спідньої білизни до пальта.
Що входить в склад
Почати слід з історії виникнення. Згідно з офіційною версією, цей вид трикотажу з’явився більше ніж 100 років тому, а його назва походить від однойменної назви острова. Тут вручну виготовляли тканину на основі овечої шерсті, речі з якої добре захищали власника від холоду та вітру.
Звісно, за сотню років технологія виробництва суттєво змінилася: використовується не тільки автоматичне обладнання, але й інші компоненти. Особливе переплітання ниток дарує готовій тканині особливу зовнішню фактуру, що нагадує цегляну кладку. В сучасний варіант джерсі входять наступні складові:
- бавовна – добре пропускає повітря, всотує вологу, але погано тягнеться (використовується в бюджетних варіантах речей);
- шерсть – з таких ниток отримують легку тканину, яка добре тягнеться та захищає від холоду;
- шовк – найлегшу тканину джерсі отримують саме з нього;
- віскоза – схожий за властивостями матеріал, але його міцність при намоканні знижується, тому прати його потрібно тільки вручну;
- поліестер – дарує виробам міцність на тривалий час.
В сучасних варіантах джерсі використовується саме комбінація з вищевказаних ниток.
Області застосування
Джерсі – універсальний трикотаж, який підходить для шиття різних речей. Головне правильно вибрати щільність. З найлегшого матеріалу шиють одяг для дітей, спідню білизну, піжами тощо.
Міцніший трикотаж використовується для виготовлення светрів, штанів, суконь та інших виробів. Підходить полотно і для спортивних костюмів, домашнього одягу та інших речей. Найщільнішу варіацію використовують для виготовлення теплих жакетів чи пальт. Матеріал необхідної щільності завжди можна замовити в інтернет-магазині «Атлас». Великий вибір тканин та прийнятні ціни порадують кожного покупця.
Читайте нас у тг